February 2020 19 / چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
طی هفته گذشته رخ داد؛
کد خبر: ۳۲۳۹۲۳
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
0
پول نیوز - شاخص فرابورس ایران(آیفکس) در هفته گذشته با رشد ۳.۵ درصدی همراه بود.

 

به گزارش پول نیوز، بازار فرابورس ایران هفته‌ای که گذشت را در حالی به پایان رساند که شاخص این بازار(آیفکس) نسبت به ابتدای هفته، رشد 3.5 درصدی را به ثبت رساند. به این ترتیب شاخص فرابورس نسبت به ابتدای سال 134 درصد رشد کرد. همچنین در این هفته ارزش بازار با عبور از 5 میلیون و 609 هزار میلیارد ریال، رشد 3.9 درصدی نسبت به ابتدای هفته و 118 درصدی نسبت به ابتدای سال را رقم زد.

همچنین در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم تمام بازارهای فرابورس از لحاظ ارزش، حجم و تعداد معاملات نسبت به هفته پیش‌تر، وضعیتی صعودی داشتند. به این ترتیب ارزش کل معاملات با ثبت بیش از 100 هزار میلیارد ریال معامله در این هفته، رشد 43 درصدی نسبت به هفته پیش از آن داشت.

حجم کل معاملات نیز با عبور از 10 میلیون ورقه جابجایی اوراق بهادار، رشد 26 درصدی نسبت به هفته منتهی به 27 دی داشت. همچنین تعداد کل معاملات نیز با ثبت یک میلیون و 627 هزار دفعه معامله، رشد 45 درصدی را در تقویم آماری این متغیر رقم زد.

این در حالی است که در این مدت صنایع مختلف وزن‌های متفاوتی را در ارتقای شاخص فرابورس بر دوش داشتند. به این ترتیب گروه محصولات شیمیایی با میزبانی از 10 درصد از ارزش کل معاملات در بیشترین بار معاملاتی را بر عهده داشت؛ پس از آن گروه فلزات اساسی بود که این گروه نیز با حدود 10 درصد از کل معاملات، جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.

گروه‌های انبوه‌سازی، املاک و مستغلات، مواد و محصولات دارویی و نیز سرمایه‌گذاری‌ها به ترتیب با 9، 7 و 7 درصد از ارزش کل معاملات به ترتیب در رتبه‌های سوم تا پنجم قرار گرفتند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: