February 2020 26 / چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۳۹۲۱
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
0
پول نیوز - بانک مسکن سهم صندوق پس انداز مسکن یکم از کل تسهیلات پرداختی در بخش خرید واحدهای مسکونی را اعلام کرد.

27 هزارفقره وام خرید مسکن از صندوق «یکم» پرداخت شد

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، میزان دریافت تسهیلات از این صندوق معادل تعداد خانه اولی هایی است که در بازه زمانی اعلام شده اقدام به خرید مسکن با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم کرده اند.علاوه بر این آمار مربوط به حجم خرید واحدهای مسکونی با استفاده از تسهیلات این صندوق از سوی متقاضیان خرید مسکن در بافت های فرسوده اعم از خانه اولی و غیر خانه اولی نیز در ارقام اعلام شده وجود دارد.

بر این اساس در 9 ماهه اول سال 98 مجموعا حدود 27 هزار فقره تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم پرداخت شده است.

ارزش ریالی اصل و سود تسهیلات پرداخت شده از این محل برابر با بیش از 3 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.این در حالی است که ارزش ریالی اصل این تسهیلات بدون محاسبه سود رقمی در حدود 2 هزار و 300 میلیارد تومان است.

در حالی که این ارقام عملکرد صندوق پس انداز مسکن یکم در پرداخت تسهیلات خرید مسکن را منعکس می کند اطلاعات ارائه شده همچنین نشان دهنده پرداخت 3 هزار و 77 فقره تسهیلات از این محل به متقاضیان در آذرماه سال جاری است.به این معنا که در 30 روز منتهی به پایان آذرماه سال جاری مجموعا 3 هزار و 77 متقاضی خرید مسکن با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم اقدام به خرید واحد مسکونی کرده اند.

در آذرماه امسال اصل و سود تسهیلات اعطا شده از محل صندوق پس انداز مسکن یکم رقمی در حدود 410 میلیارد تومان بوده است.همچنین این رقم بدون محاسبه سود تسهیلات پرداخت شده (رقم اصل تسهیلات پرداخت شده) معادل حدود 270 میلیارد تومان گزارش شده است.

در مجموع حدود 27 درصد از حجم کل تسهیلات پرداخت شده در حوزه خرید مسکن در 9 ماهه ابتدایی سال جاری از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به متقاضیان خرید مسکن اختصاص یافته است.

در واقع در حالی حجم کل تسهیلات پرداخت شده در بخش خرید مسکن در 9 ماهه اول سال جاری حدود 100 هزار فقره تسهیلات بوده است که حدود 27 هزار فقره از این تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم پرداخت شده است.

سهم تسهیلات اوراق

بانک مسکن در گزارش مربوط به عملکرد تسهیلات دهی در بخش مسکن در 9 ماهه اول سال جاری همچنین حجم عددی و ریالی تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات را نیز اعلام کرده است.

بر این اساس،در 9 ماهه اول سال جاری نزدیک به 43 هزار فقره تسهیلات مسکن از این محل به متقاضیان پرداخت شده است که این میزان بیش از 40 درصد تسهیلات اعطایی در بخش مسکن در این بازه زمانی را به خود اختصاص می دهد.

در آذر ماه سال جاری نیز نزدیک به 5 هزار فقره تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق به متقاضیان پرداخت شده است که به همین میزان منجر به خرید مسکن با کمک تسهیلات بانکی در ماه پایانی پاییز 98 شده است.

برآوردها حاکی است اصل و سود تسهیلات پرداخت شده از محل اوراق در 9 ماهه ابتدایی سال جاری رقمی در حدود 5 هزار میلیارد تومان بوده است.این میزان بدون محاسبه سود و تنها با محاسبه اصل تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان عددی در حدود است 2 هزار و 300 میلیارد تومان برآورد می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: