سیمان ساز غربی یک گام به پیش بینی ها نزدیک شد:
کد خبر: ۳۲۳۸۹۴
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
0
پول نیوز - در دی ماه سال جاری شاهد افت فروش «سغرب» نسبت به آذر ماه بودیم اما؛ در مجموع، عملکرد شرکت رو به بهبود حرکت کرده است.

 

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «صنايع سيمان غرب» دهمین ماه از سال جاری را با 118 میلیارد ريال درآمد فروش سپری کرد.
این میزان درآمد در مقایسه با آذر ماه افت قابل توجه 23 درصدی دارد؛ چرا که میزان فروش کلینکر 59 درصد کاهش یافته است.
در مجموع، «سغرب» طی 10 ماهه سال 98 به درآمد یک هزار و 399 میلیارد ريالی دست یافت و رشد 36 درصدی را نسبت به 10 ماهه سال قبل به معرض نمایش گذاشت.
فروش سیمان داخلی طی مدت یاد شده 51 درصد افزایش یافت که اغلب ناشی از افزایش نرخ های فروش است و مقدار فروش با افت مواجه بوده است.
نکته جالب توجه این است که این شرکت سیمانی حاضر در غرب کشور، در 10 ماهه سال 97 موفق به صادرات سیمان به میزان 218 میلیارد ريال شده بود اما؛ در سال جاری خبر چندانی از صادرات نیست و تاکنون رقم بسیار نازل 266 میلیون ريال، فروش خارجی داشته است.
این موضوع به خوبی نشان از بسته شدن درگاه های صادراتی به خصوص عراق به روی «سغرب» دارد.

لازم به ذکر است که «سغرب» پیش از این پیش بینی کرده بود طی فصل زمستان درآمد 445 میلیارد ريالی محقق کند که با گذشت یک ماه از این مهلت سه ماهه، 27 درصد آن به واقعیت بدل شد. به این ترتیب، اگر با همین فرمان پیش رود، می تواند مبلغ برآورد شده را پوشش دهد و جمع کل درآمدهای سال جاری را به رقم 1657 میلیارد ريال برسد.

«سغرب» و افت 23 درصدی فروش

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.