کد خبر: ۳۲۳۸۳۵
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
0
پول نیوز - رئیس اتحادیه طباخان کله، پاچه و سیرابی گفت: فروش با کیفیت کله پاچه پخته تا ۱۵۰ هزار تومان از نظر اتحادیه منع قانونی ندارد.

افت خرید ۳۰ درصدی کله پاچه در بازار

 

به گزارش پول نیوز، حسین رواسی درباره کاهش قیمت کله پارچه اظهار کرد: فروش با کیفیت تا ۱۵۰ هزار تومان کله پاچه پخته از نظر اتحادیه منع قانونی ندارد.

رئیس اتحادیه طباخان کله، پاچه و سیرابی با اشاره به اینکه کله پاچه اُفت خرید ۳۰ درصدی را در بازار داشته است، تصریح کرد: به عبارتی می‌توان گفت که قیمت کله پاچه ۳۰ هزار تومان اُفت داشته است. این در حالی است که پخته نشده آن  ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

رواسی با اشاره به اینکه استقبال از کله و پاچه در بازار افت داشته است، اظهار کرد: هم اکنون نبود مشتری در بازار؛ یکی از عوامل مؤثر در امر کاهش فروش کله پاچه است.

به گفته رئیس اتحادیه طباخان کله، پاچه و سیرابی؛ هم اکنون ۱۳۰۰ واحد صنفی مجاز و غیرمجاز، در تهران و حومه مشغول به فعالیت‌اند.

رواسی در ادامه ابراز امیدواری کرد که بازار کله و پاچه بتواند همانند گذشته، رونق یابد.

او در پایان بیان کرد: اکنون در کشتارگاه‌ها نظارتی جدی صورت می‌گیرد و به هیچ عنوان امکان ندارد کله و پاچه پاک نشده از کشتارگاه بیرون بیاید.  بر همین اساس تمیز کردن کله و پاچه صنعتی شده است و همکاران ما تنها با قرار دادن آن در دمای خاصی از آب می‌توانند به راحتی آن را نظافت کنند، بر همین اساس هیچگونه موادی برای تمیز کردن کله پاچه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

گفتنی است، بازار کله پاچه و فروش آن در طباخی‌ها در ماه‌های اخیر با کسادی عجیبی روبه‌رو شده است. این موضوع سبب شده تا بسیاری از طباخان با تغییر شغل خود، در عرصه‌های دیگر اقتصادی فعالیت کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.