April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی:
کد خبر: ۳۲۳۸۲۱
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
0
پول نیوز - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: پرواز نکردن از آسمان ایران برای بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی خارجی علاوه بر طولانی شدن مسافت، به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.

توقف پرواز‌های خارجی به ایران موقتی است

 

به گزارش پول نیوز، مقصود اسعدی سامانی با بیان اینکه پرواز نکردن شرکت‌های هواپیمایی خارجی از آسمان ایران برای بسیاری از این شرکت‌ها هزینه‌بر خواهد بود، گفت: چند روزی است که برخی از شرکت‌های هواپیمایی خارجی ترجیح می‌دهند از آسمان عراق به دلیل شرایط سیاسی عبور کنند که این اقدام برای آن‌ها مقرون به صرفه نیست، چرا که عبور از آسمان ایران نه تنها باعث کاهش فاصله پروازی می‌شود بلکه هزینه‌ها را هم کاهش می‌دهد.
 
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد: این شرکت‌های هواپیمایی خارجی به دلیل مسائل احساسی ترجیح دادند که مدتی از آسمان ایران عبور نکنند، این در حالی است که به مرور زمان و با کاهش حساسیت‌ها از آسمان ایران عبور خواهند کرد، البته هم اکنون تنها تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی از آسمان ایران عبور نمی‌کنند و بسیاری از شرکت‌ها همچنان عبور از آسمان ایران را به عبور از آسمان عراق ترجیح می‌دهند.

اسعدی یادآور شد: با توجه به امنیتی که آسمان ایران در مقابل کشور عراق دارد، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی خارجی ترجیح می‌دهند از آسمان ایران عبور کنند.

او افزود: در روز‌های گذشته شایعاتی مبنی بر کاهش گردشگران خارجی و تعداد پرواز‌های آن‌ها به ایران منتشر شد که این موضوع تنها به دلیل فصل سرما بوده و این امر هم در چنین شرایطی طبیعی است. پرواز‌های خارجی به ایران در مقایسه با سال‌های گذشته کاهش چندانی نداشته است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد: هم اکنون تنها شرکت هواپیمایی لوفتانزا پرواز‌های خود را به ایران متوقف کرده است و سایر ایرلاین‌های خارجی همچنان پرواز‌های خود را با توجه به تعداد مسافرانی که در این مسیر وجود دارد انجام می‌دهند.

اسعدی افزود: شرکت هواپیمایی لوفتانزا هم با توجه به مسافرانی که دارد به مرور پرواز‌های خود را آغاز می‌کند و این توقف پرواز‌ها موقتی است. با توجه به رایزنی‌هایی که روابط خارجی ایران انجام می‌دهند، این مسائل به زودی برطرف می‌شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
2 واکسن کرونا در مرحله آخر تست انسانی
دو نمونه از واکسن ویروس کرونا که محققان توسعه داده‌اند، وارد مرحله آزمایشات انسانی می‌شوند، اما ۶۰ واکسن دیگری که دیگر محققان توسعه داده‌اند، فعلا در مرحله پیش‌بالینی قرار خواهند داشت.