کد خبر: ۳۲۳۷۷۵
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
0
پول نیوز - شاخص های مهم بورسی آمریکا و اروپا سقوط کردند.

سقوط بورس آمریکا و اروپا

 

به گزارش پول نیوز، به نقل از سی ان بی سی، روند معاملات در نقاط مختلف جهان تحت تاثیر اخبار مختلفی قرار گرفت.

آمریکا تهدید کرده است، تعرفه سنگینی روی واردات بخشی از محصولات فرانسوی وضع خواهد کرد. البته این تنها مشکل آمریکا با اروپایی‌ها نیست و آلمان و اتریش نیز اخیرا به دلیل تحریم پروژه انتقال گاز روسیه به کشورهایشان توسط آمریکا موضع تندی علیه این کشور گرفته اند.

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۵۳ درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۶۱۰.۷۰ واحد بسته شد.

شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با ریزش ۰.۵۴ درصدی در سطح ۶۰۴۵.۹۹ واحد بسته شد و شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۰.۰۵ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۵۵۵.۸۷ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۶۶ درصد پایین رفت و به ۹۶۱۱.۳۰ واحد رسید.

در وال استریت، همه شاخص‌ها نزولی بودند تا جایی که هر سه شاخص مهم بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" با ۰.۵۲ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۹ هزار و ۱۹۶.۰۴ واحد بسته شد. شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۲۷ درصد ریزش تا سطح ۳۳۲۰.۷۹ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی " نزدک کامپوزیت" با ریزش ۰.۱۹ درصدی در سطح ۹۳۷۰.۸۱ واحدی بسته شد.

 

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بهتری داشتند تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۷ درصدی تا سطح ۲۴ هزار و ۳۲.۳۱ واحدی بالا رفت و شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با صعود ۱.۱۸ درصدی به ۲۸ هزار و ۳۱۴.۲۸ واحد رسید.

 

در چین شاخص " شانگ‌های کامپوزیت " با صعود ۰.۳۴ درصدی در سطح ۴۱۲۴.۰۸ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۹۴ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۱۳۲.۷۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: