March 2020 30 / دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
زیان 11 ريالی، حاصل فعالیت های این پیمانکار؛
کد خبر: ۳۲۳۷۶۶
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
0
پول نیوز - شرکت «ماشین سازی اراک» در فصل اول سال مالی خود 68 میلیارد ريال زیان خالص به بار آورد که حاصل افزایش هزینه ها است.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «ماشین سازی اراک» در دوره 3 ماهه منتهی به آذر سال جاری همانند مدت مشابه سال گذشته زیان شناسایی کرده اما؛ این بار با افزایش 14 درصدی، به ازای هر سهم 11 ريال زیان متحمل شده است.

هر چند که درآمدهای عملیاتی فصل اول «فاراک» نسبت به مدت مشابه سال گذشته 48 درصد رشد داشته اما؛ بهای تمام شده 50 درصد افزایش یافته است. با این وجود، سود ناخالص با 33 درصد رشد به 65 میلیارد ريال رسید.

اما هزینه های سنگین فروش، عمومی و اداری به راحتی سود ناخالص را در خود حل کرد و با کاهش 86 درصدی سایر درآمدهای عملیاتی، زیان عملیاتی به میزان 22 میلیارد ريال به بار نشست.

ثبت 43 میلیارد ريال هزینه مالی شرایط را سخت‌تر کرد و زیان ناخالص این پیمانکار در فصل اول سال مالی خود، به 68 میلیارد ريال رسید. به این ترتیب، تا پایان آذر ماه، 865 میلیارد ريال زیان انباشته در صورت های مالی «فاراک» به ثبت رسید.

هیئت مدیره «فاراک» در نظر دارد طرح بهسازی و نوسازی خطوط تولید گروه متالورژی و گروه ماشین مونتاژ و استفاده از تجهیزات و تکنولوژی های نوین در فرآیند تولید را به مرحله عملیاتی برساند. علاوه بر این، اجرای پروژه ها بصورت EPC و EPCF و همچنین طرح تولید پمپ های ویژه نفت و گاز را در دستور کار قرار دهد.

«فاراک» حریف هزینه های خود نشد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: