زیرمجموعه «سایپا» در زیان غرق شد؛
کد خبر: ۳۲۳۷۶۵
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
0
پول نیوز - در حالی که اغلب شرکت ها رشد درآمد داشته‌اند، «خکاوه» خلاف جهت حرکت کرده و با افت درآمدها مواجه شده است. در نتیجه آن، زیان خالص سنگین‌تر از گذشته شد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، دوره 9 ماهه منتهی به آذر سال 98 شرکت «سایپا دیزل» همانند دوره های اخیر با زیان به پایان رسیده است. این بار زیان خالص شرکت با رشد 10 درصدی به رقم عجیب 3772 میلیارد ريالی رسید.

در حالی که اغلب درآمدهای عملیاتی شرکت ها به لطف افزایش نرخ ها، در سال جاری رشد داشته اما؛ این موضوع در «سایپا دیزل» برعکس بوده است. درآمدهای عملیاتی شرکت در دوره یاد شده با افت جالب توجه 71 درصدی، به رقم 2522 میلیارد ريال رسید.

نگاهی به آمار تولید و فروش «خکاوه» نشان می دهد که مقدار تولید در 9 ماهه سال جاری 83 درصد و مقدار فروش 81 درصد افت کرده است. در این مدت، کاميونت فوتون که بار اصلی تولید و فروش سال گذشته را بر دوش داشت، تولید و به تبع به فروش نرسید.

این خودروساز ورشکسته توانسته با کنترل هزینه های فروش، عمومی و اداری و همچنین سایر هزینه های عملیاتی، نسبت به 9 ماهه سال 97 زیان عملیاتی کمتری بسازد و در حالی که سود ناخالص 39 درصد افت کرده بود، زیان عملیاتی 54 درصد کاهش یابد.

باز هم هزینه های سرسام آور مالی کار را برای «خکاوه» وخیم‌تر کرد و با شناسایی 3106 میلیارد ريال هزینه مالی، زیان خالص 10 درصد رشد کرد.

به این ترتیب، «خکاوه» در دوره 9 ماهه سال 98 به ازای هر سهم 1431 ريال زیان متحمل شد.

در پایان این دوره، زیان انباشته از رقم 21862 میلیارد ريال فراتر رفت که معادل 8 برابر سرمایه اسمی شرکت است.

روی «خکاوه» سرخ‌تر از همیشه

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: