February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۳۷۵۰
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
0
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:  اگرچه در سال آینده خط تولید پراید برای افزایش امنیت سرنشینان خودرو و مردم متوقف می‌شود، اما باید به این نکته نیز توجه کرد که خودروی جایگزین نیز نمی‌تواند کیفیت و امنیت مناسبی برای سرنشینان ایجاد کند.

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول‌نیوز با اشاره به توقف تولید پراید، گفت: ضرورت دارد تا خودروی جایگزین پراید قبل از توقف تولید، اعلام شود.

وی با بیان اینکه پراید و خودروی جایگزین آن برای استفاده در جاده‌ها مناسب نیست، افزود: در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت پراید، بسیاری از خانواده‌ها توان خرید این خودرو را نیز ندارند، تنها راهکار برای بهبود بازار خودروهای سواری در این دسته، افزایش عرضه به بازار است تا قیمت‌ها تا حدودی تعدیل شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: اگرچه در سال آینده خط تولید پراید برای افزایش امنیت سرنشینان خودرو و مردم متوقف می‌شود، اما باید به این نکته نیز توجه کرد که خودروی جایگزین نیز نمی‌تواند کیفیت و امنیت مناسبی برای سرنشینان ایجاد کند.

منصوری تصریح کرد: معتقدم خودروی جایگزین پراید باید با قیمت مشابه می‌بایست به بازار عرضه شود و خودروسازان برنامه مناسبی برای این امر داشته باشند، زیرا افزایش بهای خودروی جایگزین بیش از 5 درصد توجیه‌پذیر نیست و موجب نگرانی مردم شده و شوک جدیدی به بازار در دسته خودروهای سواری وارد می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: واردات خودروهای دست دوم با کیفیت عالی یکی از راهکارهای افزایش عرضه به بازار است زیرا با افزایش عرضه به بازار، قیمت خودرو کاهش می‌یابد و تمامی اقشار با هر سطح درآمدی می‌توانند خودروی مناسب خانواده‌شان را تهیه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: