February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
بار مثبت تراز درآمدی «بانک ملت» بیشتر شد:
کد خبر: ۳۲۳۷۰۳
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
0
«بانک ملت» فصل پاییز بسیار خوبی داشت و عملکرد مثبت خود در سال جاری را تکمیل کرد و تا دوره 9 ماهه توانسته 402 ريال سود محقق کند که رشد جالب توجهی نسبت به گذشته نشان می دهد.

رشد 316 درصدی سودآوری «وبملت»

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، گزارش عملکرد دوره 9 ماهه «بانک ملت» نیز از راه رسید.
بر اساس گزارش منتشر شده، این بانک در این دوره موفق به تحقق 402 ريال سود به ازای هر سهم شده که در مقایسه با دوره 9 ماهه منتهی به آذر سال 97 رشد جالب توجه 316 درصدی را به معرض نمایش می گذارد.
علت اصلی جهش سودآوری «وبملت» افزایش 12 درصدی سود تسهیلات اعطایی و در مقابل، کاهش 7 درصدی سود سپرده های بانکی است. در واقع، تراز درآمدی این بانک بیش از پیش مثبت شد و از سرفصل مهم هزینه ای کاسته و به سرفصل اصلی درآمدی، افزوده شد.
«وبملت» حدود 123 هزار میلیارد ريال سود تسهیلات اعطایی دریافت کرده و 103 هزار میلیارد ريال سود سپرده های سرمایه گذاری پرداخت کرده است.
از سوی دیگر، درآمدهای غیرمشاع 46 درصد رشد کرد و به 74 هزار میلیارد ريال رسید. در نهایت، بانک در 9 ماهه سال جاری 20 هزار میلیارد ريال سود خالص شناسایی کرد که در مدت مشابه سال قبل نزدیک به 5 هزار میلیارد ريال بود.
به طور کلی می توان گفت که با عملکرد بسیار خوب در 3 ماهه سوم سال، سهم بانک از درآمدهای مشاع در دوره 9 ماهه 65 درصد رشد نسبت به دوره 6 ماهه داشته است.
سود قبل از کسر مالیات در دوره 6 ماهه سال جاری حدود 22 هزار میلیارد ريال و در دوره 9 ماهه 43 هزار میلیارد ريال بوده است. این نشان از این دارد که «وبملت» در 3 ماهه سوم سال به میزان کل نیمه اول سال سود ساخته است.
از آن جایی که مالیات 23 هزار میلیارد ريال سال قبل (بابت سود تسعیر ارز) به سال جاری موکول شده که خود را به خوبی در گزارش 9 ماهه نشان می دهد و باعث شده تا عملکرد خوب «وبملت» در 3 ماهه سوم آن چنان به چشم نیاید.
با توجه به تراز مثبت ارزی، در صورتی که تا پایان سال دلار نیمایی در سطوح 120 هزار ريال قرار بگیرد، در سال 98 نیز از محل تسعیر ارز، سود خوبی شناسایی خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: