عیار خاک این شرکت بالا رفت:
کد خبر: ۳۲۳۷۰۰
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
0
پول نیوز - عملکرد «کخاک» در 9 ماهه سال جاری بسیار قابل قبول بوده و اغلب محل های درآمدی با رشد نسبت به گذشته همراه بوده است.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «صنایع خاک چینی ایران» طی دوره 9 ماهه منتهی به آذر سال جاری به ازای هر سهم 2956 ريال سود به بار نشاند و رشد 140 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته به نمایش گذاشت.
در واقع، این شرکت در فصل بهار 962 ریال و در فصل تابستان 1097 ریال سود برای هر سهم بدست آورد اما؛ عملکرد پاییز کمتر از فصول دیگر بوده و 896 ریال سود عاید شرکت شده است.
در این مدت درآمدهای عملیاتی رشد 2 برابری داشته و در مقابل، بهای تمام شده 50 درصد افزایش داشته است. به همین جهت سود ناخالص 124 درصد رشد کرد.
مقدار فروش در این مدت 9 درصد بیشتر از گذشته بوده و به همراه رشد نرخ های فروش، فضای درآمدهای عملیاتی بهبود یافت. البته به رشد قابل توجه میزان صادرات نیز باید توجه داشت که درآمدزایی ارزی مناسبی به دنبال داشته است.
«کخاک» برآورد کرده در فصل زمستان 296 میلیارد ريال دیگر درآمدزایی کند و جمع کل مبلغ فروش خود را به رقم 1800 میلیارد ريال برساند. در حالی که در دوره 12 ماهه سال 97 حدود 1107 میلیارد ريال درآمد کسب کرده بود.
راه اندازی خط ۴ تولید کائولن فرآوری از اصلی‌ترین برنامه های شرکت به شمار می رود. راه اندازی این خط در 3 ماهه چهارم سال 98 در حال انجام است که پس از راه اندازی، ۳۰ هزار تن به ظرفیت کائولن فرآوری افزوده خواهد شد.
در کنار آن، 88 میلیارد ريال سایر درآمدهای عملیاتی و 103 میلیارد ريال درآمد متفرقه شناسایی شد و به این ترتیب، مبلغ سود خالص «کخاک» در رقم 1108 ريال ایستاد.

جذب 2956 ريال سود از دل «کخاک»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: