کد خبر: ۳۲۳۵۷۶
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
0
پول نیوز - رئیس جمهور، استان سیستان و بلوچستان را استانی استراتژیک و پیشانی امنیتی کل ایران دانست و با تقدیر از وحدت، همبستگی و امنیت ارزشمند حاکم بر این استان، به مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان اطمینان داد که دولت همه توان و امکانات خود را برای بازسازی خسارات سیل زدگان بسیج خواهد کرد.
به گزارش پول نیوز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان، دیدار با مردم با غرور، با ایمان و مقاوم روستای مرزی کلانی را روحیه آفرین خواند و با اشاره به گزارش های وزیران در این جلسه اظهارداشت: افتخار می کنم که بعد از یک هفته مشکل برق و آب مناطق سیل زده حل شده است.

رئیس جمهور همچنین با دستور به وزیر نیرو برای تسریع در روند تکمیل دو سد استان ، خبر داد که 14 هزار واحد مسکونی روستایی و شهری آسیب دیده در مناطق سیلزده در این استان بازسازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه حضور در یک روستای مرزی در 20 الی 25 کیلومتری مرز در روستای کلانی برای من لذت بخش بود، اظهارداشت: مردم این استان مخصوصا آنهایی که در مناطق مرزی هستند انسان های باغرور، با ایمان و مقاومی هستند که باوجود سیلاب و مشکلاتی که برای آنها پیش آمده بود، خم به ابرو نیاوردند و آنچه ما از مردم شنیدیم ،خوبی و نیکویی بود و این جای قدردانی دارد.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: نکته ای که ستاد مدیریت بحران و آقای نجار نوشته بودند که وقتی به روستاها کمک رسانی می کردند، روستاهایی که نیاز بالایی نداشتند، چیزی از آنها نمی گرفتند و می گفتند ببرید در فلان روستا که آنها نیاز بیشتری دارند،  این بیانگر غیرت، صمیمیت و برادری مردم استان است و واقعا جای قدردانی دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم در سراسر دنیا با حوادث طبیعی مواجه می شوند،گفت: حوادثی مانند طوفان، سونامی، زلزله، سیل  و آتش سوزی در همه جای دنیا وجود دارد و حتی یک کشور پیشرفته هفته ها گرفتار آتش سوزی جنگل هاست ونمی تواند آنرا مهار کند با اینکه همه امکانات و پول در اختیار شان قرار دارد و یا در یک کشوری مثل آمریکا که دارای ثروت و امکانات زیادی هستند، وقتی طوفان می شود تا ماهها مردم مشکل برق دارند.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: افتخار می کنم به همه مسوولین جمهوری اسلامی ایران، از مردم بزرگوار این کشور تا نیروهای مسلح و خادمان دولت، بخاطراینکه ما بعد از گذشت یک هفته می گوییم مشکل برق در این استان حل شده و امروز روستایی نداریم که دارای قطع برق باشد.روستاهایی هم که مشکل آب داشتند اکثر آنها مشکلات شان رفع شده است و این به معنای کار و تلاش و زحمت پیگیر است.

رئیس جمهور اضافه کرد: اینکه در این حادثه به رغم مشکلات زیادی که داشت، آسیب جانی نداشتیم برای مردم،دولت، نیروهای مسلح و هم برای نیروهای امدادی، هلال احمر، اورژانس، ستاد بحران، استانداری و فرمانداری، افتخار است . به هر حال در حادثه قبلی در سال 86  در این استان،حدود 15 نفر از عزیزان جان باختند که میزان بارندگی و سیلاب خیلی کمتر بود اما در این سیلاب بزرگ، از نظر جانی صدمه ای نداشتیم که جای شکرگزاری دارد.

 رییس جمهور خاطرنشان کرد: البته مردم از لحاظ زندگی، محل مسکونی، کشاورزی، راهها  و زیربناهای شان مشکلات فراوانی پیدا کردند و این مشکلات باید رفع شود و ان شاءالله رفع خواهیم کرد. حالا هر مقدار خسارتی که هست اینها مسائلی است که ما با آن مواجه هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه نوع خاک این منطقه وضعیت خاصی دارد و نفوذناپذیر است،اظهارداشت: تقریبا آب در خاک این منطقه خیلی دیر و کم نفوذ می کند. جنس خاک زمین آن به گونه‌ای است که در این گونه حوادث ریزش می کند و شکاف، رانش و خندق ایجاد می شود.

دکتر روحانی گفت: در این منطقه اقدامات باید بر مبنای ساختمان زمین انجام گیرد و بر این اساس برای آینده و راهها و پل هایی که ساخته می شود، برنامه ریزی شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه در این حادثه خسارت های زیادی در زمینه راه و پل داشتیم که باید ترمیم شود و ان شالله اینها را انجام خواهیم داد و دنبال می کنیم، اظهارداشت: از وزیر کشور ،رئیس بنیاد مسکن، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سایر وزرایی که مسوولیت دارند، می خواهم که مسایل و مشکلات بوجود آمده را با جدیت مورد رسیدگی قرار دهند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه در جاده ای با یک وسیله نقلیه‌ای حرکت می کردیم که به این وسیله نقلیه مطمئن بودیم و امروز هم مطمئن هستیم، گفت: اما در وسط راه دشمنان پل‌های مقابل را تخریب کردند؛ یعنی مثلا پیش‌بینی می‌کردیم که این مسیر راه را ‌در 3 ساعت برویم اما بعد از یک ساعت با تخریب پل‌ها مواجه شدیم؛ طبیعی است که حرکت کند می‌شود اما اصلاً ناامید نیستیم و حتماً به هدف می‌رسیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه حتماً پل‌هایی که دشمنان تخریب کردند را ترمیم می‌کنیم اما در عین حال بر مبنای شرایط روز باید شرایط کشور را ببینیم، خاطرنشان کرد: در این داستان، هیچگونه قصور و تقصیری نداشتیم؛ زمانی است که ما یک اقدامی می‌کنیم و مردم می‌گویند چرا شما این اقدام را کردید و چرا فکر و برنامه‌ریزی نکردید؟

دکتر روحانی افزود: ما تدبیر کامل کردیم؛ یعنی آنچه با دنیا نشستیم و قول دادیم و مطرح کردیم و به نتیجه رسیدیم، به آن پایبند بودیم. کسی این توافق را زیر پا گذاشت که واقعاً امروز شر منطقه و دنیاست.

رئیس جمهور با اشاره به شرارت‌های کاخ سفید در 2 سال اخیر نسبت به دنیا، گفت: ایران را رها کنید و رفتار آمریکا در بقیه کشورها را نگاه کنید؛ در یمن  چه وضعی داریم و چه کسانی هستند که این کار را می‌کنند؟ تمام ثروت عربستان و امارات را چه کسانی از منطقه بردند؟ در عراق چقدر مشکلات به وجود آوردند و داعش را بر مردم مسلط کردند و خواستند شهرهای بزرگ عراق سقوط کند؟

دکتر روحانی ادامه داد: آنها در سوریه چه بلایی سر مردم آوردند و در لبنان، افغانستان و پاکستان چه مشکلاتی را ایجاد کردند؟ اینها خودشان آغازگر همه شرارت ها در این منطقه هستند.

 رئیس جمهور با بیان اینکه سردار ما که به عنوان فرمانده مبارزه با تروریسم در منطقه شناخته شده بود و همه منطقه خدمات او را دیده بودند را مظلومانه به شهادت رساندند، گفت: فراموش نمی کنم لحظاتی که این سردار در میدان‌های نبرد سوریه بود، هیچ‌کس جرأت نمی‌کرد در آن میدان‌ها قدم بگذارد؛ حتی بعضی از فرماندهان نظامی خود آن کشور هم خیلی برایشان سخت بود به آن مناطق بروند، اما این سردار و رزمنده‌های ما رفتند.

دکتر روحانی ادامه داد: برای ماه‌های طولانی با پروازهای نیروی هوایی ارتش برای آنها و 20 هزار جمعیتی که در محاصره کامل بودند، آذوقه ریختیم؛ شهید سلیمانی می‌گفت در یک نقطه‌ای سوار هلی‌کوپتر شدم که اگر به راست می‌رفتیم می‌خوردیم؛ به چپ‌می‌رفتیم می‌خوردیم؛ ناچار بودیم این هلی‌کوپتر به طور مستقیم تا یک ارتفاعی بالا بیاید که از آتش مصون باشیم و بتوانیم عبور کنیم.

رئیس جمهور با تاکید براینکه همه تلاش و کار کردند و در این منطقه بی‌تفاوت نماندیم، افزود: در آن زمان مردم عزیز سوریه در فشار و کشتار وحشی‌ها قرار گرفتند وآدم را زنده زنده در داخل یک محفظه گذاشتند، بستند، آتش زدند، تماشا کردند و خندیدند که تاریخ کمتر چنین آدم‌های وحشی را به خود دیده است.

دکتر روحانی با اشاره به کشتار مردم  در مجلس شورای اسلامی و کشتار مردم اهواز  در روز رژه نظامی، تاکید کرد: اینها به کسی رحم نکردند و نمی‌کنند و برایشان مهم نبود.

رئیس شورای عالی امنیت ملی افزود: یک گروه مزدور صهیونیسم و آمریکایی‌ها، نفت مردم و اشیاء نفیس و تاریخی مردم را تاراج کردند، آثار تاریخی را از بین بردند، مساجد را منهدم کردند و به شیعه، سنی و مسیحی رحم نکردند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در این شرایط مردم و نیروهای مسلح ما ایستادگی کردند و آنچه امروز شر برای ایران است، تنها شر برای ایران نیست بلکه شر برای کل منطقه و دنیاست، افزود: ببینید اینها نسبت به آب و هوای دنیا، شورای حقوق بشر، یونسکو، همسایه‌ها و متحدین خودشان چگونه رفتار کردند؟!

دکتر روحانی با بیان اینکه با همه توان در مسیر صحیح و درست منافع ملی‌مان حرکت می‌کنیم، تصریح کرد: به هیچ عنوان تردیدی برای امنیت، منافع مردم و برای دستیابی به اهداف ملی‌مان به خودمان راه نمی‌دهیم و در یک استان سیستان و بلوچستان، 8 هزار میلیارد تومان طرح تنها در حوزه آب و برق در دست اجراست.

رئیس جمهور با بیان اینکه تا پایان سال 31 هزار میلیارد تومان طرح‌های آب و برق در استان‌ها افتتاح می‌کنیم، تاکید کرد: ناامید نشدیم و مسیر را تغییر ندادیم و سرعت مسیری که می‌خواستیم طی کنیم، آنچه در اختیار ما بوده تغییر ندادیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه دشمن وقفه‌هایی ایجاد کرده  و سرعت ما را کاهش داده است اما راه خودمان را ادامه خواهیم داد، خاطرنشان کرد: بعد از حدود یک سال مردم در شدت فشار بودند و رشد اقتصادی منفی شد و تورم به شدت افزایش یافت اما در سال جاری با وجود سختر شدن شرایط همه شاخص‌های اقتصادی نسبت به 97 بهتر است.

رئیس جمهور  با  اشاره به اینکه سال گذشته رشد اقتصادی منفی بود اما 6 ماه اول سال جاری رشد اقتصادی مثبت است، افزود: البته الان نیم درصد است و پیش‌بینی ما تا آخر سال نیز تقریبا در همین حدود است اما اینکه جلوی رشد منفی را گرفتیم و رشد را مثبت کردیم، کار بسیار بزرگی بوده است.

دکتر روحانی با تاکید براینکه از اردیبهشت سرعت تورم را مهار کردیم و این کار بسیار مهمی بود، ادامه داد: اشتغال مسیر خودش را پیموده است  و علیرغم همه سختی‌ها و مشکلات امسال به طور متوسط حدود 500 هزار اشتغال جدید خواهیم داشت که این نشان می‌دهد  در مسیری که مردم و اراده ما انتخاب کرده‌اند، تردیدی بوجود نیامده و  ما پیروز و موفق می‌شویم.

رئیس جمهور با تاکید براینکه دشمنان می‌فهمند، راهی که انتخاب کردند،  ناصحیح است، تصریح کرد: البته از هر فرصتی برای حل مسأله با دنیا استفاده خواهیم کرد و تردید نمی‌کنیم که هر جا دشمنان پشیمان بشوند و اعلام پشیمانی و برای اینکه به حق مردم ایران احترام بگذارند، اعلام آمادگی کنند در همان لحظه آماده‌ایم که بتوانیم مسایل را با آنها حل و فصل کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه راه سخت و دشواری است و دشمنان ما دشمنان قسم خورده‌ای هستند، افزود: اما در عین حال از همه امکانات و وسایل‌ برای احقاق حقوق مردم و پیشرفت کشور استفاده خواهیم کرد. رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ملت ما ملتی است که نشان داد برای منافعش، انسان‌ها، سرداران و فداکارانش در کنار آنها ایستادگی کرده و خداوند پیروزی نهایی را نصیب ما خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: