رشد 128 درصدی سودآوری «فملی»
کد خبر: ۳۲۳۵۶۵
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
0
پول نیوز - در حالی که نشانه ها حاکی از آن است که «فملی» با افت درآمد در سایر بخش ها مواجه شده اما؛ افزایش فروش و به خصوص صادرات جورکشی کرد و شرایط رشد سودآوری را فراهم آورد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «صنایع ملی مس ایران» با شناسایی 368 ريال سود به ازای هر سهم در فصل پاییز، بهترین عملکرد فصلی را در سال جاری از خود برجای گذاشت. این شرکت بهار را با تحقق 402 ريال و فصل تابستان را با شناسایی 336 ريال سود برای هر سهم به پایان رسانده بود.

در مجموع، این شرکت 1106 ريال سود به ازای هر سهم طی دوره 9 ماهه منتهی به آذر سال 98 شناسایی کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان از رشد 128 درصدی دارد.

مهمترین و اصلی‌ترین دلیل آن افزایش 138 درصدی درآمدهای عملیاتی شرکت است. «فملی» در آذر ماه رکوردشکنی کرد و در بورس کالا 15500 تن کاتد و مفتول مس به ارزش 10150 میلیارد ريال فروخت. در صورتی که با همین فرمون پیش رود، در پایان سال جاری توان تحقق 1600 ريال سود را دارد. شایان ذکر است که در مدت یاد شده حدود 526 میلیون دلار صادرات داشته است.

556 میلیارد ريال سایر درآمدهای عملیاتی شناسایی شده است که تنزل 94 درصدی را حکایت می کند. علاوه بر این، 845 میلیارد ريال درآمد سرمایه گذاری ها بدست آورده که 57 درصد کمتر از 9 ماهه سال قبل است.

در نهایت، «فملی» 84278 میلیارد ريال سود خالص طی 9 ماهه سال جاری کسب کرد.

صادرات جور سایر درآمدها را کشید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: