March 2020 30 / دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
شیردوش های این شرکت قوی‌تر شدند:
کد خبر: ۳۲۳۵۶۳
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
0
پول نیوز - گزارش 9 ماهه «تکشا» با رشد جالب توجه سودآوری همراه بوده و از برنامه های تازه برای کاهش بهای تمام شده، خبر داده است.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «گسترش صنایع و خدمات کشاورزی» در دوره 9 ماهه منتهی به آذر سال 98 به ازای هر سهم با رشد 147 درصدی، 705 ريال سود خالص شناسایی کرد.

این سودآوری عمدتاً ناشی از رشد 89 درصدی درآمدهای عملیاتی بوده است. هر چند که تعداد فروش کاهش داشته اما؛ افزایش نرخ ها به کمک شرکت آمد تا درآمدها در دوران رکود تورمی افت نکند و اثرات آن پشت پرده بماند.

«تکشا» برآورد کرده در 3 ماهه پایانی سال 97 میلیارد ريال دیگر درآمد کسب کند و جمع کل درآمدهای عملیاتی را به رقم 400 میلیارد ريال برساند. این مبلغ از درآمد سال 97 حدود 66 درصد بیشتر است.

به طور کلی، این شرکت در فصل بهار 141 ریال و تابستان 182 ریال سود ساخت و در پاییز عملکرد بسیار موفقی داشت و 382 ريال سودسازی کرد.

در مجموع، سود خالص «تکشا» تا پایان سه فصل از سال 78 میلیارد ريال بود.

تولید سه محصول جدید در ظرفیت های مختلف به منظور افزایش حجم فعالیت ها، از جمله برنامه های آتی شرکت به شمار می رود.

  1. با توجه به افزایش میزان تولید شیر در گله های بزرگ و دامداری های صنعتی، استفاده از تکنولوژی های روز موجب کاهش استرس دام و افزایش بهره‌وری خواهد شد؛ در این راستا شرکت درصدد تولید محصول جدید دستگاه گاوزن و دستگاه سم چین هیدرولیک است که در حال حاضر از خارج کشور وارد می شود.
  2. با توجه به رشد مصرف لبنیات و گوشت دام سبک ریجستر شده صنعتی در کشور و استقبال دامداران از این نوع دام، بصورت مداوم شاهد افتتاح واحدهای جدید دام سبک هستیم؛ به ازاء ایجاد هر واحد جدید تولیدی دام سبک، واردات فریم های شیردوش بزی و گوسفندی در حال انجام است که ارزبری قابل ملاحظه‌ای دارد.
  3. با تولید داخل این محصولات، امکان کاهش بهای فروش تا سقف ۵۰ درصد کمتر از مشابه محصول خارجی با حاشیه سود مناسب وجود دارد، به همین جهت پیش بینی می شود با کاهش قیمت این محصولات، اکثر واحدهای دامداری صنعتی از آن استقبال کنند و بدین ترتیب ضمن جلوگیری از خروج ارز، زمینه تولید و همچنین افزایش سطح فعالیت های عملیاتی شرکت فراهم خواهد شد.

«تکشا» در اندیشه محصولات جدید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: