کد خبر: ۳۲۳۵۵۵
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
0
پول نیوز - در حالی مقام مسئول وزارت راه از فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر تا پایان بهار سال آینده خبر داده که به نظر می‌رسد تحویل ناقص برخی پروژه‌های طرح مذکور نیز در همین راستا انجام می‌شود.
به گزارش پول نیوز، پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اعلام اینکه با ۲۱ استان در خصوص تکمیل، تحویل و فروش اقساطی واحدهای مسکونی مهر جلساتی جداگانه برگزارشده است از ارائه گزارش‌های وضعیت واحدهای مسکونی تکمیل، نیمه‌تمام یا فروش اقساطی شده و نشده در جلسه شورای‌عالی مسکن خبر داد.

وی با اشاره به اینکه برخی از واحدهای مسکونی مهر تکمیل و برخی تکمیل‌نشده‌اند، افزود: مقررشده است تا تمامی پروژه‌هایی که تکمیل شده اما فروش اقساطی نشده‌اند تا ۳۰ اسفند فروش اقساطی شوند. همچنین، آن پروژه هایی نیز که تکمیل‌نشده و فروش اقساطی نیز نشده‌اند نهایتا تا پایان خرداد ۹۹ (بهار سال آینده) فروش اقساطی شوند.

این در حالی است که طی هفته‌های اخیر، متقاضیان مسکن مهر به خصوص در برخی شهرهای جدید از تحویل ناقص واحدهای خود گلایه داشته‌اند.

در این‌که دستگاه‌های خدمات رسان نتوانسته‌اند به خوبی وظایف خود را در پروژه‌های مسکن مهر انجام دهند تردید آنچنانی وارد نیست. اما این سؤال مطرح می‌شود که چرا شرکت عمران شهرهای جدید ایران اجازه تحویل ناقص واحدهای مسکن مهر را می‌دهد؟ این احتمال وجود دارد که فشارهای ناشی از سوی بانک عامل برای فروش اقساطی دلیل بروز این اتفاق باشد.

رحیمی‌انارکی مدیرعامل بانک مسکن شنبه گذشته درباره پروژه‌های مسکن مهر گفته بود: تعداد واحدهای این طرح تا امروز بیش از ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار است که از این تعداد یک میلیون و ۹۲۶ هزار فروش اقساطی شده است. همچنین ۸۹ هزار واحد تعیین تکلیف شده مسکن مهر داریم و در مجموع حدود ۳۷۳ هزار واحد مسکن مهر باقی‌مانده است. از این تعداد حدود ۳۲۸ هزار واحد شهری و بیش از ۳۵ هزار واحد روستایی است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.