بازارهای خارجی حذف شد؛
کد خبر: ۳۲۳۵۰۵
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
0
پول نیوز - با وجود آن که در نتیجه تحریم ها فروش خارجی «دامین» صفر شده اما؛ با رشد فروش در بازار داخل، موجبات رشد درآمدها و سودآوری را فراهم آورد.

 


به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «داروسازی امین» در دوره 9 ماهه منتهی به آذر سال 98 درآمد فروش خود را 107 درصد بالا برد و به مبلغ 2898 میلیارد ريال رساند.
این میزان رشد در درآمدهای عملیاتی در کنار کنترل بهای تولید که منجر به افزایش فقط 67 درصدی بهای تمام شده، شد، سود ناخالص را 151 درصد بالا کشید.
از سوی دیگر، در بخش غیرعملیاتی، درآمدهای سرمایه گذاری و متفرقه نیز طی مدت یاد شده دو برابر شده‌اند و مجال افزایش 228 درصدی سود خالص را به «دامین» دادند.
به این ترتیب، مبلغ سود خالص به 1117 میلیارد ريال رسید که به ازای هر سهم 828 ريال می شود.
«دامین» پیش بینی کرده در 3 ماه باقیمانده از سال مالی 98 حدود 755 میلیارد ريال دیگر درآمد کسب کند و 3653 میلیارد ريال درآمد عملیاتی کل سال باشد.
شواهد نشان می دهد که تحریم ها موجب صفر شدن صادرات در این شرکت داروساز شده است؛ در حالی که در سال 97 بیش از 7 میلیون عدد محصول به بازارهای خارجی صادر کرده بود.
«دامین» به جهت استفاده از ظرفیت های قابل دسترس خود، حجم تولیدات کارمزدی را با سود مناسب‌تر جایگزین تولید محصولات زیان‌ده کرده است تا به سود مورد انتظار دست یابد.

تزریق سود به رگ ها «دامین»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: