پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۳۴۶۹
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
0
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه پیش بینی‌های بازار سرمایه حاکی از رشد ۳۰ درصدی تا پایان سال را می دهد عنوان کرد: سهام‌های بانکی در صدر خرید و فروش قرار گرفتند.

پیش بینی رشد ۳۰ درصدی تا پایان سال/ خرید و فروش سهام بانک‌ها در اوج

 

محمد کاظم مهدوی مدیرعامل کارگزاری آپادانا در تشریح بازار کنونی سرمایه در گفت وگو با خبرنگار پول نیوز گفت: در پی التهاباتی که در چند روز اخیر در حوزه ارزی اتفاق افتاد در حال حاضر چندی است در حوزه سهام‌های دلاری فضا به سمت آرام شدن حرکت کرد و از التهابات ناشی از فرآیند حباب گونه وابسته به اتفاقات اخیر کاسته شد.

وی با اشاره به اینکه پس از آرامش التهابات بازار دلار، چرخش سرمایه به سمت کانال بانکی و خودرویی حرکت کرد افزود: با توجه به کاهش قیمت‌هایی که در پیچ بازار مهرماه برای سهام‌های خودرویی و بانکی شاهد بودیم روند حرکت به این جهت بود.

این کارشناس اقتصادی در خصوص وضعیت بازار سرمایه در ارائه سهام ارزنده روز اعلام کرد: با توجه به تمایل بازار بر سرمایه گذاری در حوزه سهام‌های بانکی در حال حاضر می‌توان گفت ما شاهد رشد خرید سهم‌های بانک ملت و پاسارگاد هستیم که خوشبختانه این روند روبه رشد موجب می‌شود تا این گروه به حق خودش در این بازار نزدیک شود.

وی در خصوص گروه‌های خودرویی نیز اضافه کرد: خرید سهم‌هایی که در این گروه قرار دارند به سیستم تجدید ارزیابی آن‌ها برمی گردد که خوشبختانه رقم قیمت‌های خرید مطلوب‌تر از قبل شده است.

مهدوی در تشریح آینده این بازار‌ها نیز خاطر نشان کرد: با توجه به وضع موجود بازار پیش بینی‌ها را نمیتوان از امروز و فردای بازار روند صعودی یا نزولی دید چرا که ذات بازار‌های اینچنینی مستلزم فاکتور‌های روز است که بنا به شرایط خاص دارای تغییر خواهد بود ضمن آنکه صرف پیش بینی‌ها باعث می‌شود تا معیار‌ها آن چیزی نباشد که ما در دیدگاه‌های خود به آن فکر و برنامه ریزی می‌کنیم.

مدیرعامل کارگزاری آپادانا ادامه داد: قطعا آن چیز‌هایی که معیار‌های تصمیم گیری و تحلیل است شرکت‌های بزرگ دلاری ما است که از نظر وضعیت فروش و پیله‌ای وضعیت مطلوبی دارند چراکه در واقع فروش و سودی خوبی دارند و هنوز جا برای رشد تا ۳۰ درصد هم در این مجموعه‌ها دارند.

وی اذعان کرد: اما برخی شرکت‌هایی بر پایه دلاری نیستند و سوددهی خوبی ندارد از جمله مجموعه‌های بانکی و خودرویی که این سهام‌ها نیز در طبقه خودشان ارزندگی مطلوبی دارند و چه بسا تا زمان برگزاری مجمع این شرکت‌ها ما شاهد رشد بیشتری در این حوزه‌های سرمایه‌ای باشیم.

این کارشناس اقتصادی در پاسخ به این سوال که پیش بینی‌ها حاکی از این است که ما تا پایان امسال احتمالا شاهد رشد چشمگیر خواهیم بود چه میزان از این رشد را بطور واقعی خواهیم دید گفت: اگر تمام سرمایه‌های جذبی را بر پایه ۳۰ درصد سود از سوی شرکت‌های اصلی لحاظ کنیم قطعا ما تا پایان سال و اوایل سال آینده شاهد رشد بالای همین ۳۰ درصد سرمایه اصلی خواهیم بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.