پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

اولین مجوز تجدید ارزیابی دارایی ها صادر شد؛
کد خبر: ۳۲۳۳۹۷
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
0
پول نیوز - «غنوش» و «غمینو» اولین شرکت های حاضر در بازار سرمایه هستند که در سال 98 موفق به دریافت مجوز تجدید ارزیابی می شوند.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز، پس از کش و قوس های فراوان، بالاخره آیین نامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در هیئت دولت به ثبت رسید و به سازمان بورس ابلاغ شد.

از همین رو، استارت اعطای مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها از سوی سازمان بورس زده شد و در اولین گام، به دو شرکت «نوش مازندران» و «صنايع غذایی مينو شرق» مجوز داد.

بر اساس این گزارش، «غنوش» می تواند 299 میلیارد ريال از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و 700 میلیون ريال از محل سود انباشته افزایش سرمایه دهد تا 599 درصد بر سرمایه کنونی شرکت افزوده شود.
 
سازمان بورس دست به کار شد


«غمینو» نیز مجوز افزایش 385 میلیارد ريالی معادل 217 درصدی سرمایه از محل تجدید ارزیابی را دریافت کرد و حال سهامداران این دو شرکت در انتظار آگهی مجمع فوق العاده هستند.
 
سازمان بورس دست به کار شد

به این ترتیب، اولین مجوز تجدید ارزیابی دارایی ها به «غنوش» و «غمینو» تخصیص داده شد و حال در ادامه سال جاری با قطار مجوزها مواجه خواهیم بود که این خود می تواند محرکی خوب برای رشد بازار سرمایه باشد.
 
برچسب ها: سرمایه ، دارایی ، غنوش ، غمینو ، بورس ، سهام
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: