پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

در گفت و گو با پول نیوز مطرح شد :
کد خبر: ۳۲۳۳۶۲
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
0
پول نیوز - رييس خطوط نوردِ فولاد مبارکه اصفهان از افزایش تولید و صادرات علی رغم تحریم ها و تهدیدات آمریکا خبر داد.

سيد مهدي نقوي رييس خطوط نوردِ سرد فولاد مبارکه در حاشیه برگزاری دومین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران به خبرنگار اقتصادی پول نیوز گفت: در فرایند جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد، تاسیس نخستین مرکز رشد و نوآوری و تقویت حوزه اقتصاد و دیجیتال در قالب یک کنسرسیوم سه جانبه میان دانشگاه تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت فولاد مبارکه به امضا رسید.

وی افزود: هدف ما از ایجاد یکی از شعبات مرکز رشد و نوآوری فولاد مبارکه در تهران کار بر روی مفهوم جدید اقتصاد دیجیتال در دنیای امروز بوده است.

وی ادامه داد: با بررسی روند تکنولوژی که در دنیا وجود دارد، گریزی نیست جز این که به سمت اقتصاد دیجیتال حرکت کنیم و برای این موضوع از حمایت دانشگاه به عنوان مرکز دانش ایران و حمایت‌های همه جانبه معنوی و مالی معاونت فناوری ریاست جمهوری استفاده کردیم.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه از چند ماه پیش مذاکرات اولیه در این خصوص آغاز شده و قرارداد مذکور انجام شده بود اضافه کرد: مفاهیم و کارگروه ها برای این مرکز تشکیل شده و فضایی در دانشگاه تهران برای این کنسرسیوم لحاظ شده است.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها از فضای تحقیقاتی که در این مرکز برایشان ایجاد می‌شود و مبالغ بودجه‌ای که هزینه خواهیم کرد، باعث میشود تا برای فولاد مبارکه و ایران ارمغان خوبی به همراه داشته باشیم.

نقوي در مورد تاثیر تحریم ها بر صنعت فولاد گفت: شرکت فولاد مبارکه با هر اتفاقی که در جامعه سیاسی دنیا رخ دهد برای بقای خود سناریوهای جدیدی را تدوین می کند و طبیعتا چون از سال گذشته تحریم بودیم و اتفاق جدیدی رخ نداده و اتفاقا از آنجایی که  ما در محدودیت ها بیشتر رشد می‌کنیم پس علیرغم تمام تحریم ها و اتفاقاتی که در سال گذشته افتاد صادرات ما در سال جاری بیشتر شده و افزایش تولید نیز داشتیم.

رييس خطوط نوردِ ناحيه نورد سرد فولاد مبارکه  درباره شرایط فولاد مبارکه در بورس نیز عنوان کرد: ما هفته گذشته در بورس یکی از بزرگترین تغییر سرمایه ها را انجام دادیم و از ۱۳ هزار میلیارد به ۲۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد افزایش سرمایهدادیم که این موضوع، در صنعت بورس بی سابقه بوده است.
 
وی با اشاره به اینکه فولاد مبارکه با ظرفیت ۲.۴ میلیون تن فولاد خام افتتاح شده و امروز به ظرفیت ۷.۲ میلیون تن دسترسی پیدا کرده، اضافه کرد: ما امیدواریم به حدی در تولید و صادرات برسیم که از ۵ تا ۷ سال آینده بتوانیم با صنعت دنیا همزمان حرکت کنیم.

نقوي با بیان اینکه در منطقه بدون آب هستیم و صنعت فولاد مصرف کننده آب است عنوان کرد: استراتژی فولاد مبارکه خروج از منطقه بدون آب است و خوشحالیم که یونسکو هم اعلام کرده ما به عنوان یک برند حامی مصرف آب دنیا انتخاب شدیم.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.