رييس گروه اقتصادي دفتر مقام معظم رهبري در گفت وگو با پول نیوز؛
کد خبر: ۳۲۳۳۵۹
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
0
پول نیوز - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جریان بازدید از دومین نمایشگاه ملی فولاد ایران از بی اثری تحریم های آمریکا بر صنعت فولاد کشور خبر داد.

بی اثری تحریم ها بر صنایع فولادی

 

علی آقامحمدی رئیس کمیسیون علمی-راهبردی چشم انداز مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پول نیوز، در پاسخ به این سوال که صنعت فولاد به عنوان یکی از مهمترین صنایع استراتژیک کشور محسوب می شود در تشریح وضعیت تولید و صادرات فولاد کشور اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر تولید فولاد کشور به رقمی معادل ۲۸ میلیون تن رسیده است اما؛ مهم ترین هدف ملی و چشم انداز ما در این حوزه استراتژیک تولید رقمی معادل ۵۵ میلیون تن فولاد است که پس از بررسی های متعدد ۴۵ میلیون تن از این برنامه بزودی اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر تمام قطعات موجود در صنعت فولاد داخلی و بومی سازی شده است که این نشان دهنده عدم وابستگی به کشورهای مختلف است.

رييس گروه اقتصادي دفتر مقام معظم رهبري بیان کرد: در نمایشگاه صنعت فولاد ایران تفاهم نامه ای 500 میلیون یورویی برای انتقال محصولاتی مانند لوله های بدون درز، برای انتقال گاز ترش امضا شد.

آقا محمدی در پایان با بیان اینکه صنعت فولاد کشور در حال حاضر در لیست تحریم های غرب قرار دارد اذعان کرد:با تلاش های صنعتگران در حوزه تولید فولاد و دانشمندان فنی ما تحریم های آمریکا اثری روی صنعت فولاد ندارد چراکه به راه های فرار از تحریم دست پیدا کرده ایم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: