پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۳۳۱۴
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
0
پول نیوز - تفاهم نامه ساخت تعداد 25 هزار واحد مسکونی با ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) منعقد شده است و بزودی شروع به اقدام خواهد شد.

تفاهم نامه ساخت 25 هزار واحد مسکونی با ستاد اجرای فرمان حضرت امام انجام شد

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیر عامل بانک مسکن در حاشیه مراسم کلنگ زنی تعداد 540 واحد از مسکن طرح اقدام ملی در اردبیل گفت وی گفت: در اجرای این طرح با توجه به اینکه بانک مسکن یک بانک تخصصی است 140 هزار واحد تامین مالی آن در طی سال98 و 99 انجام شده است و در این خصوص تفاهم نامه ساخت تعداد 25 هزار واحد مسکونی با ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) منعقد شده است و بزودی شروع به اقدام خواهد شد.

 

وی همچنین افزود:در چهارچوب سیاست های دولت تدبیر و امید موضوع احداث400 هزار واحد مسکونی برای گروه درآمدی دهک های چهارم تا هفتم ، در دستور کار وزارت راه وشهرسازی قرار گرفته است که از این تعداد 200 هزار واحد در شهرهای جدید، 100 هزارواحد در بافت های فرسوده و 100 هزار واحد هم توسط بنیاد مسکن قرار است در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت انجام بگیرد .

 

مدیر عامل بانک در پاسخ به سوال تاثیر افزایش تسهیلات بانک مسکن در خروج بخش مسکن از رکود گفت: با عنایت به اینکه اتفاقاتی که در طی دو سال گذشته رخ داد و تورم شدیدی که در حوزه عمومی کشور در بخش های مختلف از جمله طلا ، ارز و نیز واحد های مسکونی افتاد تمامی تلاش هایی که طی 3 و 4 سال قبل آن را برای افزایش LTVو قدرت خرید گروه های هدف خودش انجام داده بود تحت الشعاع قرار گرفت و به هرحال مشکلی بوجود آمد که باید مرتفع می شد و بدین ترتیب پیش بینی ها و برنامه ریزی ها توسط کارشناسان بانک انجام گرفت و اقداماتی شروع شده است که خوشبختانه بانک مرکزی با پیشنهاد بانک مسکن موافقت کرد تا مجوز تسهیلات جدید را از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن را با مصوبه شورای پول و اعتبار صادر کند.

 

رحیمی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات جدید از 14 دی ماه آغاز شده است اظهار داشت:بر اساس این مصوبه مدت قدمت ساختمان از 25 سال به حداکثر 30 سال افزایش پیدا کرده است و این افزایش سقف ها در مورد تسهیلات جدید هم مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

 

همچنین یک سری اقدامات دیگر ازجمله دو برابر شدن سقف تسهیلات جعاله تعمیر مسکن به مبلغ 400 میلیون ریال افزایش یافت که انتظار می رود مجموعه اقدامات انجام گرفته یک انرژی و تحرک دیگری به این بخش تزریق کند و امیدواریم تا از رکود و تعمیق آن جلوگیری کرده و بدون تبعات افزایش قیمتی شدید به این بخش موجبات خروج بخش مسکن از رکود فراهم شود و در نتیجه به بحث رشد اقتصادی و اشتغال کمک کند.


مدیر عامل بانک در ادامه در خصوص بخشودگی جرائم بانکی گفت: بخشودگی بانک چندین دوره است که در طرح های مختلف اجرا می شود که از آن جمله می توان به طرح میثاق اشاره کرد که در حال حاضر تاپایان سال تمدید شده است و چنانچه این طرح به وصول مطالبات کمک کرده باشد امیدواریم تا سال آینده نیز بتوانیم طرح میثاق و یا طرح های مشابه آن را به مرحله اجرا در بیاوریم.


گفتنی است مدیرعامل بانک مسکن در سفر دو روزه به استان اردبیل و در جریان بازدیداز شعب فلسطین، بعثت ، بسیح و جانبازان اردبیل و شعب شهرستان های نیر و سرعین ضمن تشکر از تلاش همکاران اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا حداکثر بهره مندی از فرصت ها را با تجهیز منابع جهت توازن میان منابع و مصارف انجام بدهیم و روی مسائل مختلف بانکی حساسیت بیشتری داشته باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.