پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۳۲۸۸
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
0
پول نیوز - سال گذشته جمع تولیدکنندگان آهن و فولاد ایران به این نتیجه رسیدند که کاری متفاوت تر از نمایشگاه ها و همایش هایی که هر ساله برگزار می شوند، انجام دهند.

جشنواره ملی فولاد، جشن دستاوردهای پنج دهه تلاش صنعتگران فولادی و صنایع مرتبط و بالیدن به چیزی است که به آن رسیده ایم. جشنواره ملی فولاد این فرصت را ایجاد کرد تا از پیشکسوت های این حوزه که نقش زیادی در شکوفایی این صنعت داشته اند تقدیر شود. در صحبت از سرمایه ملی اولین چیزی که اهمیت دارد، سرمایه انسانی است. تقدیر و تشکر از پیشکسوتان عرصه فولاد کشور، نشان دهنده اهمیت این سرمایه انسانی ملی برای صنعت فولاد ایران است.

مسئله دیگری که در نمایشگاه ملی فولاد به آن پرداخته شد، دستاوردها و توانمندی هایی بود که به دست آمده اند و البته چشم اندازی که برای آینده مد نظر است. امروز ادعا می کنیم که 100 تا 120 دلار ارز بری فولاد به ازای هر تن را به 80 دلار رسانده ایم و برنامه ما این است که در سال بعد آن را به 60 دلار به ازای هر تن برسانیم تا از این طریق تأثیر بومی سازی را در روند بهبود توانمندسازی داخلی نشان دهیم. معمولا همه نمایشگاه ها به دنبال این هستند که توانمندی ها را نشان دهند، در حالی که در این نمایشگاه علاوه بر ارائه توان تامین کنندگان داخلی، به دنبال این هستیم که حوزه هایی که در آن ضعف داریم و به خارج وابسته هستیم را پر رنگ کنیم تا بر اساس دانش فنی شرکت های داخلی و تجهیزاتی که در اختیار داریم یا می توانیم روی آن ها سرمایه گذاری کنیم، این نقاط ضعف در زنجیره آهن و فولاد را مرتفع کنیم.

در جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد به دنبال آن هستیم که روند بومی سازی و ساخت داخل را سرعت ببخشیم و تامین کنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان را حمایت کنیم. توجه داشته باشیم که یکی از اتفاقات مهم در بومی سازی صنعت فولاد، بومی شدن کاتالیست در احیاء مستقیم بود. تا دو سه سال قبل کاتالیست ها از خارج وارد می شد اما با حمایت های فولاد مبارکه و فولاد خوزستان و طرح های فولادی استانی و اعتماد به توان شرکت های توانمندی که در داخل کشور فعالیت می کردند، در نهایت کاتالیست بومی سازی شد و سهم ارزبری از این طریق به میزان زیادی پایین آمد.

اما هنوز راه زیادی باقی مانده است. فاجعه یعنی اینکه پنج دهه از عمر فولاد در ایران در گذرد و هنوز قالب مسی را تولید نمی کنیم. لذاکمکی که جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد به حل مسائل و مشکلات این چنینی می کند، ایجاد فرصت برای شرکت ها است تا در کنار نمایش دستاوردها و توانمندی ها بتوانند کمبودها و محدودیت هایشان را بیان کنند. از این طریق نیروهای جوان شرکت های دانش بنیان به سمت تأمین نیازهای داخل هدایت می شوند و از این طریق نمایشگاه ملی فولاد تبدیل به فرصتی می شود برای اینکه صنعت فولاد به بالندگی بیشتری برسد.
 
اسداله فرشاد
 مدیرعامل آهن و فولاد غدیر ایرانیان
و عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.