پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
نگارش سود روی کارتن‌های این شرکت؛
کد خبر: ۳۲۳۱۹۶
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
0
پول نیوز - عملکرد ۹ ماهه «چکاوه» از طریق افزایش تنوع و حرکت به سمت تولید محصولات با حاشیه سود بالا، منتج به شناسایی سود شد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «صنایع کاغذ سازی کاوه» در دروه ۹ ماهه منتهی به آذر سال ۹۸ بر خلاف ۹ ماهه سال گذشته سود شناسایی کرد. ۵۶ ریال سود هر سهم در این دوره تفاوت فاحشی با زیان ۱۷۶ ریالی دوره ۹ ماهه سال قبل دارد.

عمده دلیل سودده شده «چکاوه» در این دوره آن است که با رشد ۷۶ درآمد فروش محصولات، شرکت برخلاف گذشته به سود ناخالص دست یابد؛ چرا که بهای تمام شده ۵۷ درصد افزایش یافت.

این شرکت بیش از ۱۸۰ هزار تن کاغذ قهوه‌ای به فروش رساند که نسبت به مقدار فروش ۹ ماهه سال ۹۷ افزایش ۷ درصدی را حکایت می‌کند. از سوی دیگر، نرخ فروش نیز رشد کرده و به ۴۳ میلیون ریال در هر تن رسیده است.

نکته جالب توجه این است که مقدار صادرات در مدت یاد شده حدود ۴ برابر شده است.

افزایش تنوع محصولات با تولید کاغذ‌های با گرماژ کمتر و دارای تقاضا در بازار و همچنین، تمرکز بر تولید کاغذ تست لاینر که دارای حاشیه سود بالاتر است، از علل اصلی رشد مبلغ فروش به حساب می‌آیند.

با همه این اوصاف، «چکاوه» برآورد کرده در ۳ ماهه پایانی سال ۲۹۴ میلیارد ریال دیگر درآمد شناسایی کند و جمع کل درآمد‌های عملیاتی خود را به رقم ۱۰۷۶ میلیارد ریال برساند که این رقم ۵۵ درصد بیش از درآمد‌های سال ۹۷ است.

ادامه سیاست بهبود کمی و کیفی محصولات شرکت و تطبیق دقیق آن با نیاز بازار، حفظ سهم ۴.۲ درصدی بازار داخلی و افزایش سهم فروش صادراتی شرکت به میزان ۵ درصد ظرفیت تولید، انجام سرمایه گذاری جدید تاسقف ۲۰۰ میلیارد ریال در راستای نوسازی و بازسازی بخش خمیرسازی و نوسازی خط یک و فروش اموال مازاد غیر مولد، از جمله برنامه‌های با اهمیت «چکاوه» در ادامه است.

«چکاوه» سودده شد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.