پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۳۱۹۵
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
0
پول نیوز - اکتشاف‌گران نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹ معادل ۱۲.۲ میلیارد بشکه نفت کشف کردند که بالاترین حجم از سال ۲۰۱۵ بود.

اکتشاف نفت و گاز در سال 2019 رکورد زد

 

به گزارش پول نیوز، شرکت "ریستاد انرژی" در گزارشی اعلام کرد سال میلادی گذشته ۲۶ مورد کشف معادل بیش از ۱۰۰ میلیون بشکه نفت ثبت شد و مناطق فراساحلی در صدر فهرست اکتشافات جدید منابع نفت و گاز قرار گرفتند.

داستان موفقیت کشور گویان از سال ۲۰۱۸ به سال ۲۰۱۹ ادامه یافت و اکسون موبیل چهار اکتشاف جدید را در بلوک استبروک فراساحلی خود اضافه کرد. شرکت "ریستاد انرژی" برآورد کرده که اکتشافات در گویان می‌تواند به برداشت منابعی معادل ۱.۸ میلیارد بشکه نفت منتهی شود.

پالزور شنگا، تحلیلگر ارشد واحد بالادستی شرکت "ریستاد انرژی" در این باره گفت: شرکت اکسون موبیل می‌تواند برای دومین سال پیاپی به دلیل تلاش‌ها و نتایجی که در گویان و سرمایه گذاریهای قابل توجه در قبرس داشته است، اکتشافگر سال اعلام شود. این ابرغول انرژی از نظر حجم اکتشافات و ارزش مربوط به اکتشافات استثنایی بود.

این شرکت آمریکایی سال میلادی گذشته معادل حدود ۱.۰۷ میلیارد بشکه نفت کشف کرد که شرکت "ریستاد انرژی" ارزش حاصل از این حجم اکتشاف را حدود ۲.۷ میلیارد دلار برآورد کرده است.

در سواحل موریتانی، میدان گازی اورکا که توسط شرکت BP اکتشاف شد، تنها اکتشاف بزرگ نبود اما بزرگترین کشف انجام شده در آبهای عمیق در سال ۲۰۱۹ بود که برآورد می‌شود معادل حدود ۱.۳ میلیارد بشکه نفت ذخایر قابل برداشت دارد. اکتشافات گازی اخیر در منطقه اکنون از طرحها برای ساخت یک هاب LNG بیشتر در منطقه Bir Allah موریتانی حمایت می‌کند.

گازپروم در روسیه دو کشف در دریای کارا اعلام کرد که شامل دینوکوف در بلوک روسانوفسکی و نیارمیسکوی در بلوک نیارمیسکوی بوده است. شرکت "ریستاد انرژی" برآورد کرده که اکتشافات سال ۲۰۱۹ گازپروم معادل حدود ۱.۵ میلیارد بشکه نفت است و دینکوف دومین کشف بزرگ جهان در سال ۲۰۱۹ بوده است.

سایر اکتشافات فراساحلی مهم در سال ۲۰۱۹ شامل برول‌پادای شرکت توتال در آفریقای جنوبی، گلوکاس اکسون موبیل در قبرس، گلنگورم شرکت CNOOC در انگلیس و اسپوتنیک اکوئینور در بخش نروژی دریای بارنتس بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت آمریکایی هس و شرکت چینی CNOOC به دلیل ارزشی که از اکتشافات جدیدشان ایجاد کردند، در رتبه دوم و سوم فهرست بزرگترین اکتشافگران سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند. هر دو شرکت با اکسون موبیل در بلوک استبروک گویان همکاری دارند.

شرکت هس از اکتشافات سال گذشته حدود دو میلیارد دلار و شرکت CNOOC حدود ۱.۸ میلیارد دلار ارزش ایجاد کرد.

شرکت فرانسوی توتال با حدود ۸۷۳ میلیون دلار ارزشی که از فعالیتهای اکتشافی سال ۲۰۱۹ خود ایجاد کرد، در رتبه چهارم این فهرست جای گرفت.

شرکت "ریستاد انرژی" در سال ۲۰۲۰ انتظار دارد حجم اکتشافات جهانی در سال ۲۰۲۰ همچنان به روند رشد سالهای اخیر ادامه دهد.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.