پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۳۱۶۰
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
0
پول نیوز - دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از نمایش جدیدترین نسل سانتریفیوژ با سو ۵۰ که توسط متخصصان ایران با متریال ایرانی طراحی کردند در تهران به گذاشته و رونمایی می‌شود.
به گزارش پول نیوز، علی‌اصغر زارعان صبح امروز در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای ایران در نمایشگاه بین‌المللی بوشهر اهداف مهم راه‌اندازی این نمایشگاه را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: یکی از اهداف مهم نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای ایران در بوشهر ارتباط سازمان صنعت هسته‌ای با سایر مراکز علمی، تحقیقاتی، پژوهشی است.

دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، آشنایی مردم با صنعت هسته‌ای را از دیگر اهداف این نمایشگاه دانست و تصریح کرد: آشنایی مردم  از اقدامات فعالان صنعت هسته‌ای که به صورت گمنام و خالصانه برای اقتدار کشور انجام داده‌‌اند و ادامه این فرایند از دیگر اهداف راه‌اندازی نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای ایران است.

زارعان،  دستاورهای هسته‌ای ایران را نتیجه تلاش، مقاومت و ایستادگی دانست و تصریح کرد: ضرورت دارد که این صنعت در جمهوری اسلامی ایران وجود داشته باشد چرا که این مهم یک قوت و یک ضرورت برای کشور محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر آشنایی مردم به ویژه جوانان از فعالیت صنعت هسته‌‌ای ایران افزود:  آشنایی جوانان با صنعت هسته‌‌ای امری مهم و ضروری است که در انتخاب شغل جوانان در این عرصه بسیار تاثیرگذار است.

دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران،  با بیان اینکه از سه سال گذشته تاکنون دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه صنایع هسته‌ای داشته‌ایم خاطر نشان کرد: 20 فرودین سال 1396 در کشور از 43 دستاورد به صورت ممیزی شده و 20 فروردین سال گذشته نیز 84 دستاورد و 20 فروردین امسال 114 دستاورد ممیزی شده رونمایی شده است.

زارعان تاکید کرد: 20 فروردین سال آینده نیز دستاوردهای مهمی از نظر کمی و کیفی محصولات خاص و اقتدارآفرین دیگری در صنعت هسته‌ای ارائه می‌شود.

وی از رونمایی جدیدترین نسل سانتریفیوژ طراحی شده با سو 50 خبر داد و بیان کرد: 20 فروردین سال آینده جدیدترین نسل سانتریفیوژ با سو 50 که توسط متخصصان ایران با متریال ایرانی طراحی کردند و ساختند در تهران به نمایش گذاشته و رونمایی می‌شود.

دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، خاطرنشان کرد: در این مراسم از شانزدهمین نسل از نسل‌های سانتریفیوژ رونمایی می‌شود.

زارعان بیان کرد: قبل از برجام 5 سانتریفیوژ  وجود داشت و اکنون 15 نسل و در 20 فرودین سال آینده از آخرین سانتریفیوژ بومی شده با سو 50  رونمایی می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.