پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
جهش 60 درصدی سود این آلومینیوم ساز؛
کد خبر: ۳۲۳۱۳۵
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
0
پول نیوز - در حالی که خبرهایی از تحریم «فایرا» به گوش رسید، نشانه ها از بهبود فروش داخلی و خارجی و همچنین رشد 60 درصدی سودآوری حکایت می کند.

 

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «آلومینیوم ایران» شب گذشته در لیست جدید تحریم های آمریکا علیه ایران قرار گرفت؛ موضوعی که البته تازگی ندارد و پیش از این نیز این صنعت در دایره تحریم ها قرار داشت.
آن چه که موجب شد تا به سراغ این شرکت برویم، تحریم ها نبود بلکه انتشار گزارش عملکرد 9 ماهه نگاه ها را به سمت این شرکت چرخاند.
بر اساس گزارش عملکرد دوره 9 ماهه منتهی به آذر سال 98، شرکت «آلومینیوم ایران» به ازای هر سهم 969 ريال سود ساخت که در مقایسه با عملکرد دوره مشابه سال 97 رشد جالب توجه 60 درصدی را به معرض نمایش می گذارد.
دلیل اصلی رشد سودآوری، افزایش 54 درصدی درآمدهای عملیاتی است که موجب شد سود ناخالص 47 درصد از میزان 9 ماهه سال قبل بیشتر شود.
این شرکت در مدت یاد شده 21338 تن شمش صادر کرد و در 9 ماهه سال قبل نیز میزان صادرات 21942 تن بود. به عبارتی، تحریم ها چندان اثری بر صادرات این شرکت در سال های اخیر نداشته و قطعا تحریم جدید نیز چندان اثرگذار نخواهد بود.
بررسی ها حاکی از آن است که عملکرد 3 ماهه سوم «فایرا» با وجود رشد درآمد فروش، ضعیف بود. این شرکت در فصل بهار با فروش حدود 7850 میلیارد ريال، 260 ریال سود ساخت.

عملکرد تابستان با فروش 8900 میلیارد ريالی، به 455 ریال سود ختم شد اما؛ در پاییز 10780 میلیارد ريال درآمد فروش کسب و سود 254 ریالی شناسایی کرد.
در واقع، فروش فصل پاییز بالاتر از دو فصل ابتدای سال جاری بوده اما؛ سود محقق شده پایین تر قرار گرفته است.
از سوی دیگر، حاشیه سود ناخالص در سال قبل 20 درصد و در فصل بهار سال جاری 28 درصد، تابستان 26 درصد و پاییز 14 درصد بود.

«فایرا» 969 ريال سود کنار گذاشت

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: