پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۳۱۲۹
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
0
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: راه‌کارهای شناسایی میزان حقوق و درآمد افراد و پردرآمدها، از سوی دولت وجود دارد بنابراین؛ انتظار داریم تا دولت از همه ابزارهای لازم برای شناسایی پردرآمدها در جهت توزیع عادلانه بسته‌های حمایتی  استفاده کند.

دولت از همه ابزارهای لازم برای شناسایی پردرآمدها استفاده کند

عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول‌نیوز از روش دولت برای تخصیص بسته حمایتی به کارگران انتقاد کرد و گفت: در طرح دولت، بسته حمایتی برای کارگران و کارکنان بخش خصوصی در نظر گرفته نشده که این ضعف باید برطرف شود.

وی با تأکید بر اینکه بسته حمایتی دولت بسیاری از اقشار ضعیف و کم‌درآمد را شامل نمی‌شود، اظهار داشت: طبق اطلاعی که بنده کسب کرده‌ام، دولت در صدد این است تا ضعف‌‌های بسته حمایتی را برطرف کند تا افراد بیشتری بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر اینکه دولت برنامه‌ریزی‌های لازم برای اختصاص بسته‌های حمایتی به کارگران بخش خصوصی را فراهم کرده است، اظهار داشت: معتقدم راه‌کارهای شناسایی میزان حقوق و درآمد افراد و پردرآمدها، از سوی دولت وجود دارد، بنابراین، انتظار داریم تا دولت از همه ابزارهای لازم برای شناسایی پردرآمدها در جهت توزیع عادلانه بسته‌های حمایتی  استفاده کند.

رضیان تأکید کرد: تخصیص بسته‌های حمایتی شامل کالاهای اساسی ضروری موجب می‌شود تا کارگران در وضعیت فعلی اقتصادی بتوانند نسبت به مایحتاج خود اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه لازم است وزرای اقتصادی و رئیس‌جمهور درباره افزایش قیمت کالاها در ماه‌های اخیر توجه بیشتری داشته باشند، خاطرنشان کرد: امروز در برخی حوزه‌ها کمترین نظارت برای عرضه کالاهای اساسی دیده می‌شود که باید متولیان این امر تجدید نظری در عملکردشان داشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نرخ تورم کالاهای اساسی به بیش از 40 درصد افزایش یافته، ضروری است تا دولت اقدامات و سیاست‌های مناسبی برای حمایت از کارگران، به‌خصوص کارگران بخش خصوصی را در اولویت قرار دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: