کد خبر: ۳۲۳۰۵
۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۱
0
در یکی از این نمونه های اخیر، دختر یک سیاستمدار افغانی در استان فراح پس از تجاوز توسط نظامیان آمریکایی و به دلیل شدت جراحات وارده کشته شد.
اشغال افغانستان بیش از 10  و عراق بیش از هفت سال به طول انجامیده و نه تنها امنیت در این دو کشور حکمفرما نشده بلکه حضور نظامیان خارجی به ویژه سربازان آمریکایی در این دو کشور پیامدهای ناگواری به همراه داشته است.

به گزارش الف به نقل از پایگاه اینترنتی "آلترنت" و آنتی وار، از جمله این پیامدهای ناگوار در این دو کشور افغانستان و عراق، آزار جنسی و تجاوز به زنان و دختران بی دفاع توسط نظامیان آمریکایی بوده است.

در یکی از این نمونه های اخیر، دختر یک سیاستمدار افغانی در استان فراح پس از تجاوز توسط نظامیان آمریکایی و به دلیل شدت جراحات وارده کشته شد.

نظامیان آمریکایی این دختر را به همراه چند زن افغان دیگر به پایگاه نظامی در این استان منتقل و به آنها تجاوز کردند. معاینات پزشکی نیز نشان داد که این دختر در نتیجه خونریزی شدید به دنبال تجاوز جنسی جان خود را از دست داد..

تجاوز به دختران و زنان در افغانستان توسط نیروهای آمریکایی مدتهاست که به امری شایع تبدیل شده است. حضور گسترده نظامیان آمریکایی در افغانستان نه تنها ثبات و امنیت را برای مردم این کشور به ارمغان نیاورده بلکه زنان و دختران افغان نیز که در رژیم طالبان با مشکلاتی فراوانی مواجه بودند، اکنون نیز در معرض تجاوز توسط نیروهای آمریکایی و خارجی قرار دارند. این رسوایی نظامیان آمریکایی در افغانستان در حالی در رسانه های این کشور مطرح شده که خشونت ها در افغانستان نیز به رکوردی جدید دست یافته است.

براساس اطلاعات جدید بین 14 تا 34 هزار غیرنظامی افغان از زمان حمله نظامی آمریکا به افغانستان جان خود را از دست داده اند.
نظامیان آمریکایی در عراق نیز از  زمان حمله به این کشور بارها با تجاوز به دختران و زنان عراقی رسوایی هایی را به بار آورده اند.

 در سالهای ابتدایی حمله نظامیان آمریکایی به عراق این تجاوزها تا حدی زیاد بود که خشم مردم این کشور را برانگیخته کرد و حتی عذرخواهی جورج بوش رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز نتوانست از خشم مردم عراق بکاهد.
طی چند سال اشغال عراق توسط نظامیان آمریکایی بارها گزارش های مختلفی درمورد ربوده شدن و آزار جنسی زنان و دختران عراقی منتشر شد که ارتش آمریکا نسبت به این گزارش ها توجه ای نداشت. گروههای حقوق بشر، برخی پزشکان، قربانیان و شاهدان این تجاوزهای جنسی اسناد زیادی را در مورد این رسوایی نظامیان آمریکایی در اختیار داشته اند اما آمریکا مانع از انتشار آنها وهمچنین مطرح شدن این مدارک در دادگاههای بین المللی شده است.

بیشتر این نظامیان آمریکا پس از تجاوز به این زنان و دختران عراقی، از این اقدام وقیحانه خود عکس و فیلم تهیه کرده اند و آنها رادر اختیار وب سایت های غیراخلاقی در آمریکا قرار داده اند. یکی از وب سایت ها که مدیرش یک یهودی بود به دلیل انتشار عکس هایی از تجاوز نظامیان آمریکایی در عراق تعطیل شد.

در یکی دیگر از نمونه های تجاوز نظامیان آمریکایی به زنان و دختران در عراق  در سال 2003 در بغداد یک کودک 9 ساله در آپارتمانی توسط  دو سرباز آمریکایی ربوده و مورد تجاوز قرار گرفت. در سال 2005 نیز چند سرباز آمریکایی یک زن جوان عراقی را ربوده و به او تجاوز جنسی کردند. این زن پس از تجاوز در تشریح این اتفاق گفت: در کنار منزلم به همراه فرزندم ایستادهبودم که یک خودروی نظامی آمریکا  روبروی منزل ما ایستاد و چهار نظامی از آن خارج شدند و مرا به زور سواز آن ماشین کردند. من فریاد می زدم اما آنها جلوی دهان من را گرفتند.

موضوع تجاوز جنسی نظامیان آمریکایی در عراق به حدی رسیده بود که برخی نمایندگان کنگره آمریکا خواستار انجام تحقیقات گسترده در مورد این موضوع شدند. همچنین در سال 2006 نظامیان آمریکا به کشتن اعضای یک خانواده و تجاوز به زن آن خانواده متهم شدند. این در حالی است که این نظامیان آمریکایی پس از تجاوز به این زن و کشتن او جسدش را به آتش کشیدند. در پرونده دیگری در مورد نظامیان آمریکایی متجاوز به حریم خصوصی زنان و دختران آمریکایی، در مارس 2006 چهار سرباز آمریکایی به یک دختر 14 ساله تجاوز کردند و او به همراه خانواده اش از جمله یک کودک پنج ساله را کشتند. یکی از این سربازان که "استیو گرین" نام داشت در دادگاهی نظامی مجرم شناخته شد.

"راس دانیل" یک تحلیل گر امور نظامی در آمریکا گفت: تجاوز جنسی نظامیان آمریکا در عراق به سلاحی برای آنها تبدیل شده است. با توجه به اینکه سربازان آمریکایی حتی به زنان نظامی در ارتش آمریکا نیز تجاوز می کنند، نباید از تجاوز آنها به زنان و دختران عراقی تعجب کرد و این زنگ خطری برای پنتاگون است. پیشتر در رسوایی زندان ابوغریب نیز موضوع تجاوز جنسی
نیز مطرح شده بود.

به گفته منابع غیررسمی در پنتاگون، بیش از 2000 عکس از تجاوز نظامیان آمریکایی در زندانهای عراق و افغانستان موجود است اما دولت اوباما از انتشار آنها مُمانعت به عمل آورده است. در اسناد محرمانه وب سایت ویکی لیکس نیز مشخص شد که سربازان آمریکایی به سوی یک زن باردار و کودک همراهش تیراندازی کردند.  در این اسناد ویکی لیکس همچنین فاش شد که در سال 2008 نیز سربازان آمریکایی در عراق به یک دختر هشت ساله تجاوز کردند و این دختر به شدت مجروح شد.

نظامیان آمریکایی در افغانستان نیز در تجاوز و آزار جنسی زنان و دختران در این کشور سابقه زیادی دارند. در سال 2006 نیروهای ویژه آمریکا پس از حمله به یک دهکده در استان بلخ به شماری از زنان و دختران افغان تجاوز و آنها را مورد آزار جنسی قرار دادند.

برخی از گزارش ها در افغانستان نیز حاکی از آن است که نظامیان آمریکایی در این کشور به کودکان پسر نیز تجاوز کرده اند و در این اقداماتشان حتی برخی از سربازان افغان نیز حاضر بودند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: