پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

مدیرعامل کارگزاری آریا نوین:
کد خبر: ۳۲۳۰۲۰
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
0
پول نیوز - مدیرعامل کارگزاری آریا نوین از احتیاج بازار به افت شاخص 15 الی 10 هزار واحدی خبر داد.

احتیاج بازار به افت شاخص 15 هزار واحدی

علی مولایی در گفتگو با خبرنگار پول نیوز، در خصوص بند جدید بودجه 99 اظهار داشت: این امیدواری در بازار سرمایه پیش آمده است که مالیات بر عایدی سهام بر روی بازار سرمایه اعمال نمی شود چراکه سهامدران به صورت اتوماتیک وار هنگام خرید و فروش سهام مالیات نیز پرداخت می کنند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: این الزام وجود ندارد که با معامله‌گران با هر خرید و فروش سودی کسب کنند گاهی اوقات نیز ضرر می دهند. اگر این مالیات بر عایدی سهام بر روی بازار سرمایه قرار گیرد دولت در ضرر این سهامدران شریک می شود؟

مدیرعامل کارگزاری آریانوین تاکید کرد: منطق براین است که مالیات بر روی بازار سرمایه اعمال نشود چراکه سهامدران ریسک بالای بازار را تحمل می کنند تا سودی کسب کنند.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: من به شخصه علاقه دارم شاخص بازار یک اصلاح 10 تا 15 هزار واحدی به سمت پایین داشته باشد تا مقداری فضا برای سهامدران جدید آزاد شود.

وی افزود: این کاهش 10 الی 15 هزارتایی شاخص می تواند ریسک بازار را کاهش می دهد اما؛ جریان نقدینگی بازار به قدری قوی است که حتی کوچیکترین اصلاحات روزانه نیز نمی تواند اتفاق بیفتند چه برسد به یک اصلاح عمیق.

مولایی درخصوص روند بازار افزود: مجموع اتفاقات اقتصادی و افزایش حجم نقدینگی باعث رشد بازار و شاخص ها خواهد شد.

مدیرعامل کارگزاری آریا نوین در خصوص عرضه های اولیه اظهار داشت: فضای بازار به این عرضه های اولیه احتیاج دارد به خصوص در صنایعی که رقابت وجود ندارد و عرضه های اولیه به عنوان رقیبی جدید برای این صنایع شناخته می شود.

وی ادامه داد: اگر عرضه‌ های اولیه با سیاست گذاری های سازمان بورس درست و اصولی باشد باعث گسترش بازار می شود اما؛ اگر طبق این سیاست گذاری نباشد در روند بازار خلل  ایجاد می شود.

مولایی در نهایت گفت: در برخی عرضه های اولیه مبالغ بسیار کوچیک و ناچیز بوده که حتی کارگزاری ها مبالغ عرضه اولیه را نگرفته اند و به براساس اعتبار خودشان و بازار خرید کرده اند که نمی توان انتظار داشت این عرضه ها بر روی بازار تاثیر گذار باشند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.