پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۳۰۱۲
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
0
پول نیوز - سود سهام عدالت پارسال هنوز پرداخت نشده و تاکنون تاریخ‌های مختلفی برای واریز این سود به حساب مشمولان اعلام شده است. درحالیکه پیش از این اعلام شده بود که اوایل دی‌ماه این واریز انجام می‌شود، به دهه فجر موکول شد و اکنون هم آخرین اخبار حاکی از پرداخت در اسفندماه است.
به گزارش پول نیوز، براساس اطلاعاتی که از سوی مسئولان اعلام شده است سود سهام عدالت در سال مالی ۱۳۹۷ نسبت به سال مالی قبلش حدود ۵۰ تومان افزایش داشته است؛ به این ترتیب مشمولان سهام عدالت که یک میلیون تومان سهام دارند حدود ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار تومان سود خواهند گرفت. در سال ۱۳۹۶ کسانی که به ارزش یک میلیون تومان سهام عدالت داشتند بابت سود سال مالی ۱۳۹۵ معادل ۱۵۰ هزار تومان دریافت کردند.

با این حال  زمان قطعی واریز هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هر دفعه تاریخ جدیدی برای آن اعلام می‌شود. پیش از آغاز دهمین ماه سال اخباری مطرح شد مبنی بر اینکه "امسال سود به صورت یکجا و در هفته نخست دی‌ماه واریز خواهد شد"، با این حال این اخبار از سوی سازمان خصوصی‌سازی رد و اعلام شد که جزئیات مربوط به آغاز واریز سود سهام عدالت در سال جاری  متعاقبا از مجاری ذی‌صلاح اعلام خواهد شد.

البته این اتفاق در هفته نخست دی‌ماه نیفتاد و چندی بعد، علیرضا صالح - رئیس سازمان خصوصی‌سازی - به ایسنا گفت: این سازمان در نظر دارد با توجه به میزان سود مصوب مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۷ شرکت‌ها، همزمان با آغاز دهه فجر بر مبنای میزان سود دریافت شده، نسبت به واریز سود به مشمولان سهام عدالت با اولویت اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر جامعه تا پایان سال جاری اقدام کند. شرکت‌ها هشت ماه فرصت دارند پول را به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کنند. درواقع سود را از شرکت‌های سرمایه‌پذیر جمع آوری می‌کنیم.

وی گفته بود که سود سهام عدالت پارسال را قبل از سال 1399 محاسبه و به حساب مشمولان واریز می‌کنیم.
 
باتوجه به اینکه مجامع شرکت‌ها اکثرا در تیر ماه برگزار شده تا پایان اسفند فرصت دارند پول را واریز کنند و ما سعی می‌کنیم سود را قبل از سال جدید به حساب مشمولان واریز کنیم.

اوایل اسفند، آخرین وعده
درحالی وعده دهه فجر برای واریز سود سهام عدالت داده شد که رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اخیرا اعلام کرده که سود سهام عدالت از اوایل اسفند به حساب مردم واریز می‌شود.

بر اساس این گزارش و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سهام عدالت، علیرضا صالح درباره میزان سود واریزی به حساب مشمولان گفته که رقم دقیق این سود فعلا مشخص نیست و باید در ابتدا سود مدنظر از شرکت‌ها دریافت و سپس به حسابِ دارندگان سهم واریز شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.