پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

خرج سود در تنگنای نقدینگی؛
کد خبر: ۳۲۲۹۷۵
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
0
پول نیوز - به سبب عدم وجود نقدینگی و اصلاح ساختار مالی، «وصنعت» تصمیم به افزایش سرمایه گرفته است.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «سرمايه گذاری توسعه صنعت و تجارت» که با نماد «وصنعت» در بازار سرمایه حضور دارد، خبر از افزایش سرمایه داد.
بر این اساس، این شرکت سرمایه گذار تصمیم دارد 450 میلیارد تومان سرمایه کنونی را به 600 میلیارد تومان افزایش دهد.
این افزایش سرمایه 33 درصدی از محل سود انباشته انجام خواهد گرفت. لازم به ذکر است که بر مبنای آخرین صورت مالی منتشر شده، «وصنعت» 592 میلیارد تومان سود انباشته دارد.
بنابراین، متورم بودن حساب سود انباشته از یک سو و عدم نقدینگی موجود نزد شرکت جهت پرداخت سود به دلیل سرمایه گذاری های صورت گرفته، افزایش سرمایه از محل سود انباشته ضروری تلقی شده است.
هدف از این اقدام اصلاح ساختار مالی، جبران سرمایه گذاری های انجام شده، افزایش عملیات جاری و همچنین توسعه فعالیت های جدید در زمینه تأمین مالی و تعهد پذیره نویسی اوراق بهادار، عنوان شده است.
این شرکت برآورد کرده در صورت انجام افزایش سرمایه، در سال مالی منتهی به مرداد ماه 99 سود خالص 219 میلیارد تومانی شناسایی کند؛ در غیر این صورت مبل سود خالص به 176 میلیارد تومان تنزل خواهد یافت.

سرمایه های نو به «وصنعت» می رسد

شایان ذکر است که «وصنعت» طی دوره 3 ماهه منتهی به آبان 100 میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده که 89 میلیارد تومان آن مربوط به سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها است. در نهایت، 97 میلیارد تومان تاکنون سود ساخته است اما؛ نکته جالب توجه این است که شرکت در سال مالی 98 موفق به تحقق 398 میلیارد تومان سود خالص گردید. بنابراین، به نظر می رسد پیش بینی های شرکت کمی محتاطانه باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.