کد خبر: ۳۲۲۹۷
۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۰
0
رئیس اتحادیه تعاونی‎های مسافربری کشور از اعمال افزایش 15 درصدی کرایه‎ها در شبکه حمل و نقل اتوبوسرانی داخلی و بین المللی، آغاز برنامه‎ریزی برای سفرهای نوروزی مردم و تامین نیاز شبکه اتوبوسرانی با گازوئیل 150 تومانی خبر داد.


احمدرضا عامری در گفتگو با مهر با اعلام جزئیات برنامه ها و اقدامات شبکه حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی کشور به ویژه در بخش برون شهری و بین المللی، گفت: از زمان اعلام قیمتهای جدید گازوئیل به عنوان سوخت اصلی اتوبوسهای برون شهری، افزایش کرایه 15 درصدی طبق اعلام دولت در این بخش اعمال شده است.

افزایش 15درصدی کرایه اعمال شد

رئیس اتحادیه تعاونی های مسافربری کشور اظهار داشت: بعد از اینکه هدفمندی یارانه ها را اعلام کردند تعاونی های مسافربری همان 15 درصد افزایش را اعمال کردند و ما نیز علاوه بر اینکه آن را در سایت اتحادیه قرار دادیم از طریق پیامک هم اطلاع رسانی کردیم.

عامری با تاکید بر اینکه از طریق پیامک افراد می تواند نرخها را در صفحه تلفن همراه خود ببیند، تصریح کرد: هم اکنون از نظر افزایش کرایه ها در شبکه حمل و نقل عمومی مشکلی وجود ندارد، البته از روزی که دولت افزایش 15 درصدی کرایه ها را در این بخش اعلام کرد، ما 10 روز بعد هم کرایه ها را افزایش ندادیم.

عدم افزایش کرایه در برخی خطوط

این مقام مسئول در بخش حمل و نقل عمومی، افزود: هم اکنون به دلیل وجود تقاضا در برخی حوزه ها، بخشی از تعاونی های حمل و نقل با همان نرخهای سابق اقدام به جابه جایی مسافر می کنند و این افزایشها برای آنها اعمال نشده است.

وی در خصوص وضعیت تقاضای مردم در استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی برون شهری، با اشاره به اینکه هم اکنون به دلیل قرار گرفتن در فصل سرد سال و زمستان، حجم سفرهای برون شهری کاهش یافته است، گفت: همچنین بخشی از مسافران برون شهری که دانشجویان هستند، به دلیل قرار گرفتن در فصل امتحانات، جابه جا نمی شوند که خود این موضوع یکی دیگر از دلایل کاهش حجم سفرها بوده است.

آغاز برنامه ریزی‎های نوروزی

عامری درباره برنامه های نوروزی و پایان سال تعاونی های مسافربری کشور در بخش حمل و نقل عمومی برون شهری و همچنین بین المللی اظهار داشت: هم اکنون بخشی از برنامه ریزیها انجام شده و در حال تدارک کار هستیم.

رئیس اتحادیه تعاونی های مسافربری کشور افزود: همچنین در هر حال بازسازیهایی نیز در شبکه حمل و نقلی هستیم که لازم است تا قبل از آغاز سفرهای نوروزی انجام شود.

به گفته وی، قرار نداشتن در پیک سفرهای برون شهری و بین المللی و همچنین نزدیک شدن به ایام پایان سال از دلایل تسریع در نوسازی ناوگان حمل و نقل و بازسازی در این بخش است. در هر حال در پایان سال و همزمان با افزایش سفرهای برون شهری و همچنین خارجی، سیستم باید بتواند پاسخگوی تقاضای مردم باشد.

بررسی احتمال افزایش کرایه‎های نوروزی

این مقام مسئول در بخش حمل و نقل عمومی کشور در مورد احتمال افزایش کرایه نوروزی سفرهای برون شهری و همچنین بین المللی، تصریح کرد: این موضوع از هم اکنون قابل پیش بینی نیست و نیاز به بررسی بیشتر و نزدیک شدن به زمان پایان سال دارد.

عامری همچنین در این مورد که اگر قرار باشد افزایش دوباره ای در کرایه ها به دلیل قرار گرفتن در روزهای پایانی سال اتفاق بیفتد، آیا لازم است تا با دستگاه ها و بخشهای دیگری نیز هماهنگی انجام شود؟ تصریح کرد: ما باید بتوانیم این بررسی را داشته باشیم که الان شرایط سفر چگونه است و آیا امکان تقاضای سفر جدیدی وجود خواهد داشت و یا خیر؟

وی خاطر نشان کرد: در هر صورت این موضوع در پایان سال مشخص می شود و امروز نمی توان برای آن زمان تصمیم گرفت، چون هر روز شرایط تغییر می کند.

تامین نیاز شبکه اتوبوسرانی با گازوئیل 150تومانی

وی در مورد این موضوع که آیا با گازوئیل 150 تومانی، مشکلی برای سیستم حمل و نقل عمومی و یا کمبود سوخت به وحود نیامده است؟ تاکنون در این زمینه مشکلی به وجود نیامده است و اتوبوسها با همان شارژهای 150تومانی صورت گرفته در کارتها در حال سوخت گیری و جابه جایی مسافران هستند.

رئیس اتحادیه تعاونی های مسافربری کشور همچنین به آخرین وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی از نظر تعداد ماشین و تعویض خودروهای فرسوده با نو اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر حدود 45 درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی کشور نوسازی شده است و 55 درصد نیز با همان وضعیت سابق در حال جابجایی مسافر هستند.

نوسازی 45درصد ناوگان عمومی

عامری با تاکید بر اینکه البته به تدریج نوسازی بقیه ناوگان فرسوده در شبکه حمل و نقل عمومی نیز انجام خواهد شد، گفت: هم اکنون با شبکه موجود فعلی در بخشهای داخلی و خارجی اقدام به ارائه خدمات به مسافران و متقاضیان سفر می کنیم.

این مقام مسئول در شبکه حمل و نقل عمومی کشور در زمینه تغییرات قیمت سوخت در حمل و نقل بین المللی نیز بیان داشت: در بخش خارجی نیز سوخت 150تومانی تا مرز کشور تحویل می شود و پس از آن نیز با قیمت سوخت در کشورهای مقصد سوخت گیری صورت می گیرد.

انجام سفرهای روزانه به 5کشور

وی با اعلام اینکه تاکنون در کشورهایی که اقدام به جابجایی مسافر می کنیم تغییر و یا افزایش احتمالی قیمت سوخت اتفاق نیفتاده است، اظهار داشت: ما هم اکنون به صورت روزانه در کشورهای ترکیه، سوریه، ارمنستان، آذربایجان و افغانستان بیشترین جابجایی مسافران را انجام می دهیم ولی در بقیه نقاط جهان نیز اگر متقاضی سفر وجود داشته باشد انجام می دهیم.

رئیس اتحادیه تعاونی های مسافربری کشور خاطر نشان کرد: در طول سال 850 میلیون نفر مسافر را در بخشهای داخلی و خارجی و در قالب حمل و نقل عمومی شبکه تعاونی های مسافربری جابجا می کنیم.

عامری بیان داشت: برای افزایش سطح کیفی خدمات رسانی به مسافران در سفرهای برون شهری و بین المللی درخواست داریم تا تعهداتی که رئیس جمهور، وزارت راه و ترابری و ستاد سوخت به حمل و نقل عمومی برون شهری داده است عملی شود.

جابه جایی 850 میلیون مسافر در سال

این مقام مسئول در اتحادیه تعاونی های مسافربری افزود: هم اکنون نیاز است تا یکسری امکاناتی جهت سهولت در جابه جایی مسافران در اختیار حمل و نقل عمومی قرار گیرد، همچنین در حوزه گمرکات و واردات خودروهای شبکه حمل و نقل عمومی نیز حمایتهایی صورت پذیرد.

به گفته وی، فراهم کردن امکان پرداخت وام قرض الحسنه به متقاضیان این شبکه می تواند در ارائه خدمات هرچه بهتر به مسافران تاثیرگذار باشد. در هر صورت در راستای هدفمندی یارانه ها حمل و نقل عمومی کشور همکاری های مناسبی داشته است.

رئیس اتحادیه تعاونی های مسافربری کشور گفت: هم اکنون 95 حمل و نقل جاده ای کشور از طریق اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه انجام می شود و 5 درصد دیگر نیز سهم ریل، دریا و هوا است که در این حوزه بخش تعاون و بخش خصوصی با هم در حال کار هستند.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
به نظر شما در آینده نزدیک شاخص بورس بهتر خواهد شد؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
تعطیلی همه مشاغل به جز سطح 1 در ۲۵ مرکز استان و همه کلانشهرها
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: حداقل ۲۵ مرکز استانی و نیز همه کلانشهرها شامل دور جدید محدودیت‌های شدید خواهند شد.