پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۹۵۵
۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
0
پول نیوز - معاون بازسازی بنیاد مسکن گفت: هیچ زلزله‌زده‌ای در آذربایجان شرقی در چادر سکونت ندارد.

به گزارش پول نیوز، مجید جودی با بیان اینکه در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی چادر برای اسکان موقت وجود ندارد، اظهار کرد: ساخت اتاقک‌های ۱۲ متری را برای متقاضیانی که ۲ تا ۳ خانوار در یک واحد مسکونی زندگی می‌کردند، در اولویت قرار داده‌ایم.

او ادامه داد: تاکنون ۲۵۵ اتاقک ۱۲ متری ساخته شده است و تا یک هفته آینده هم برای کسانی که ۲ تا ۳ خانوار در یک واحد مسکونی زندگی می‌کردند، به اتمام می‌رسد.

جودی بیان کرد: این اتاقک‌های ۱۲ متری برای متقاضیانی است که تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی را دریافت نکرده‌اند و متقاضیان ۲ تا ۳ خانوار در اولویت هستند.

معاون بازسازی بنیاد مسکن افزود: برخی از متقاضیان به جای این اتاقک‌ها پول نقد دریافت کرده‌اند، البته متقاضیان اولویت‌دار حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر هستند.

او با اشاره به اینکه ساخت واحد‌های تعمیراتی تا پایان ۲۲ بهمن ماه به اتمام می‌رسد، اظهار کرد: تعداد واحد‌هایی که بر اثر زلزله آذربایجان شرقی دچار خسارت شده بودند، حدود ۲ هزار واحد بود که تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

جودی افزود: واحد‌های تخریب شده بر اثر زلزله هم حدود ۳ هزار واحد بود که سعی خواهیم کرد تا پایان خرداد ماه سال ۹۹ ساخت آن‌ها را هم به اتمام برسانیم.

معاون بازسازی بنیاد مسکن ادامه داد: در این حادثه ما تازه، کار آواربرداری و شناسایی واحد‌های خسارت دیده را به اتمام رسانده‌ایم و امیدواریم با سرعت بیشتر بتوانیم ساخت واحد‌ها را البته با همکاری مردم به پایان برسانیم.

او اظهار کرد: همکاری مردم و دستگاه‌ها در اتمام ساخت واحد‌ها مهم است و ما با وجود سرمای شدید در این منطقه کار بازسازی را کند نکرده‌ایم تا بتوانیم در موعد مقرر واحد‌ها را به متقاضیان تحویل دهیم.

جودی گفت: تاکنون آواربرداری هزار و ۸۰۰ واحد به اتمام رسیده است و در مرحله فونداسیون و اجرا کردن اسکلت برای واحد‌های احداثی هستیم و البته به سرعت در حال مقاوم سازی واحد‌های تعمیراتی هستیم که امیدواریم این واحد‌ها را به زلزله‌زدگان این منطقه تحویل دهیم.

معاون بازسازی بنیاد مسکن تأکید کرد: در این حادثه بنیاد مستضعفان سیمان کل واحد‌های احداثی و تعمیراتی را تأمین کرد و صدور پروانه ساخت و نقشه ساختمان‌ها هم در این حادثه برای متقاضیان رایگان بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.