پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد:
کد خبر: ۳۲۲۹۲۹
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
0
پول نیوز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس گفته پیمانکاران پروژه های عمرانی، اوراق خزانه اسلامی در بورس با تنزیل حداقل ۳۸ درصدی صورت می‌گیرد، یعنی اگر پیمانکاری، اوراق خزانه یک میلیاردی را در بورس عرضه کند، تنها ۶۲۰ میلیون تومان وجه نقد دریافت خواهد کرد.

حراج اوراق خزانه در بورس؛ زیر قیمت واقعی

به گزارش پول نیوز، حسن خسته‌بند با اشاره به مشکلات کنونی پیمانکاران برای اجرای پروژه‌های عمرانی در کشور، گفت: یکی از مشکلات اساسی پیمانکاران برای اجرای پروژه‌های عمرانی، بحث دریافت اعتبارات برای تأمین هزینه‌های موجود است، در شرایط کنونی بسیاری از پروژه‌ها به دلیل کمبود بودجه عملا متوقف شده اند.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه دولت به جای پرداخت به روز اعتبارات پروژه‌های عمرانی، بودجه را در قالب اوراق خزانه اسلامی به پیمانکاران می‌دهد، حال پیمانکار مجبور است که اوراق را در بورس به فروش برساند تا بتواند با درآمد‌های حاصله، هزینه را تأمین کند.

فروش اوراق خزانه اسلامی پروژه‌های عمرانی در بورس با تنزیل ۳۸ درصدی

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: براساس گفته پیمانکاران پروژه‌های عمرانی، اوراق خزانه اسلامی در بورس با تنزیل حداقل ۳۸ درصدی صورت می‌گیرد، یعنی آنکه اگر پیمانکاری، اوراق خزانه یک میلیاردی را در بورس عرضه کند، تنها ۶۲۰ میلیون تومان وجه نقد دریافت خواهد کرد که این مسئله کاملا به ضرر پیمانکاران است.

خسته بند گفت: در شرایط کنونی پیمانکاران برای برعهده گرفتن اجرای پروژه عمرانی درخواست ۶۰ درصد پلوس می‌دهد، یعنی آنکه به طور مثال پیمانکار با توجه به افزایش قیمت تجهیزات و شرایط دریافت بودجه، درخواست ۵۰ تا ۶۰ درصد اعتبار بالاتر از برآورد انجام شده کارفرما را می‌دهد.

 عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امروز بسیاری از پروژه‌های عمرانی به دلیل نحوه اختصاص اعتبارات و بروز مشکلات مالی یکی پس از دیگری متوقف می‌شوند و این توقف هزینه‌های اقتصادی بسیاری به کشور تحویل خواهد کرد، از این رو وزارت راه و شهرسازی باید راه کاری را برای پرداخت هر چه بهتر و سریع‌تر اعتبارات به پیمانکاران تبیین کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.