پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۲۸۷۶
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
0
مدیرعامل کارگزاری آریا نوین از روند اصلاحی بازار در آینده نه چندان دور خبر داد.

نقدینگی جدیدهای مساوی با افت بازار///// منتشر نشود

علی مولایی در گفتگو با خبرنگار پول نیوز در خصوص بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه در چندماه گذشته با افت و اخیز مواجه شد و شاخص از محدود 330 هزار یک اصلاح عمیق را آغاز کرد و به محدوده 250 هزار الی 300 هزار واحد برگشت.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در زمان صحبتایی مطرح شد که دولت به دنبال بزرگ تر کردن بازار سرمایه است  و این خبر  همزمان با فروش اوراق مالی از سوی دولت بود، در نهایت موجب افت بازار  و افت شاخص ها شد.

مدیرعامل کارگزاری آریا نوین ادامه داد: موارد زیادی در خصوص بازار مطرح شد تا حقوقی ها بتوانند این حجم از اوراق را در بازار خریداری کنند. تمام این ها علت های کوچکی بودند که دست به دست هم دادند تا بازار سرمایه با این شاخص روبه رو شود.

بیشتر بخوانید:

«کلر» و 1395 میلیارد ريال درآمد

جهش بازار سرمایه در سال آینده

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین دلایل افت شاخص بازار، نیاز استراحت بازار بود چراکه بعد از روند صعودی بورس نیاز به یک توقف و در اصطلاح استراحت نیاز داشت تا برخی سهام های جام مانده عقب ماندگی خود را جبران کنند.

مولایی افزود: این استراحت بازار همراه با ورود نقدینگی و سهامدران جدید به بازار شد اما؛ بسیاری از سهامدران از این بازار شناختی نداشتند و باعث تشدید این فضا ( افت شاخص ها) شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: