پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی خبر داد:
کد خبر: ۳۲۲۸۳۹
۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
0
پول نیوز - عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با تاکید بر ضرورت تشکیل صندوق بیمه بیکاری گفت: قانون بیمه بیکاری باید بازنگری شود و دولت به عنوان حاکمیت بر قانون اعمال نظارت کند.

پیشنهاد تشکیل صندوق بیمه بیکاری

به گزارش پول نیوز، علی اصلانی از تدوین پیش نویس قانون جامع بیمه بیکاری استقبال کرد و گفت: در کشور‌های فرانسه، آلمان و انگلیس بیمه بیکاری را از محل صندوقی به همین نام پرداخت می‌کنند که بخشی از آن را کارگر و کارفرما و بخشی دیگر را دولت می‌پردازد. هنگامی که کارگر بیکار شود دولت تلاش می‌کند تا حد امکان از صندوق برداشت نکند و بلافاصله برای کارگر فرصت اشتغال فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر صندوق بیمه بیکاری متولی ندارد و حق بیمه بیکاری به حساب صندوق تامین اجتماعی می‌رود و لابه‌لای منابع دیگر گم می‌شود، درحالی که منابع بیمه بیکاری باید جداگانه به صندوق بیمه بیکاری برود تا در زمان لازم برای کارگر هزینه شود.

عضو کانون عالی شورا‌های اسلامی کار افزود: قرار بود علاوه بر سه درصدی که کارفرمایان بابت بیمه بیکاری می‌پردازند، دولت هم سه درصد دیگر اختصاص دهد و در کنار سازمان تامین اجتماعی صندوق بیمه بیکاری تشکیل شود و این شش درصد به حساب صندوق برود، اما این اتفاق نیفتاده است.

اصلانی با بیان اینکه بسیاری از کارفرمایان تامین اجتماعی را دولتی می‌پندارند، گفت: متاسفانه بخش بزرگی از بدهی دولت به تامین اجتماعی هم از بابت بیمه بیکاری است، چون برابر قانون بیمه بیکاری، کارفرمایان باید سه درصد بیمه بیکاری را همراه با لیست بیمه بدهند و جمعا ۲۳ درصد واریز کنند، هفت درصد هم کارگران می‌پردازند.

وی با تاکید بر اصلاح قانون بیمه بیکاری، گفت:معتقدم پیش‌نویس قانون جامع بیمه بیکاری اثرگذار است و محدودیت‌های موجود در قانون بیمه بیکاری را برطرف می‌کند. قانون بیمه بیکاری باید بازنگری شود و دولت به عنوان حاکمیت، بر قانون اعمال نظارت و کنترل داشته باشد.

پیش از این معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین پیش‌نویس جامع قانون بیمه بیکاری خبر داده و گفته بود: به منظور حذف محدودیت‌های ایجاد شده در قانون بیمه بیکاری، پیش‌نویس جامع بیمه بیکاری تهیه و جهت تصویب به دولت و مجلس ارائه می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.