پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۸۳۱
۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
0
پول نیوز - روز گذشته سینمار چشم انداز ایران و جهان در سال 2020 برگزار شد.

رشد بازار سرمایه در سال 2020

به گزارش خبرنگار پول نیوز، این سینمار چشم انداز بازار سرمایه و همچنین محل های امن برای سرمایه گذاری را بررسی و تحلیل کرد.

میثم رضایی تحلیلگر اقتصادی گفت: بازارهای سرمایه جهانی طی امسال روند صعودی خوبی را خواهند کذد اما؛ ممکن است تحولات سیاسی و اقتصادی و... باعث افت و اخیز این بازار شود.

این کارشناس بورسی ادامه داد: بازارهای همچون طلا، ارز، مسکن که بازارهای موازی بورس شناخته می شوند دیگر جذابیتی برای خریدارن ندارند و باتوجه به اقتصاد جامعه اغلب زیان ده هستند و ناگزیر نقدینگی های سرگردان وارد بازار سرمایه می شوند.

وی افزود: بازار سرمایه نیز باتوجه به تحولات اخیر ممکن است افت و خیز فراوانی داشته باشد اما؛ در مقایسه با بازارهای دیگر امنیت بیشتری دارد.

در ادامه حسین عادل زاده مدیرعامل کارگزاری کارآمد گفت: در حال حاضر و بازار موجود مانند فلزات اساسی، بانک، خودرو صنایعی هستند که می توانند رشد خوب و قابل توجهی داشته باشند چراکه جز نیازهای اساسی مردم شناخته می شود و امکان صادرات  این نوع محصولات نیز وجود دارد.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد:در تمامی کشورها شاخص مدیران و تولید داخلی جز مهم ترین مولفه است. اگر شاخص مدیران کمتر از عدد 50 باشد آن کشور رشد منفی را دنبال می کند و اگر هم مثبت باشد نشان دهنده رشد اقتصادی است.

وی ادامه داد: تولید داخلی ایران در حال حاضر کاهشی و منفی است.

عادل زاده در خصوص کشورهای برتر فولاد ساز جهان بیان داشت: تا به امروز کشورهای چین، هند، ژاپن، آمریکا، کره جنوبی مقام اول تا 5 را دارند و ایران نیز در رده دهم جهان قرار دارد.

مدیرعامل کارگزاری کارآمد درباره افق ایران در سال 1404 بیان داشت: در این سال کشور باید سالانه 55 میلیون تن نفت خام تولید کند و 20 میلیون تن نیز صادرات داشته باشد.

وی ادامه داد: چین بزرگترین تولید کننده فلز است و بیشترین تاثیر در فروش و مصرف این فلز را خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص چالش های پیش روی صعنت بیان کرد: مقررات زیست محیطی، ضعف تقاضا، توسعه فناوری و نقدینگی مهم ترین چالش پیش روی صنعت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.