پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

«ایران ارقام» سرخ پوش ماند؛
کد خبر: ۳۲۲۷۸۹
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
0
پول نیوز - با وجود افزایش ۱۱ درصدی حاشیه سود ناخالص نسبت به سال مالی ۹۷، «مرقام» در سال مالی ۹۸ نیز زیانده باقی ماند و قرمزی را مهمان صورت‌های مالی خود کرد.

پردازش ۱۸۶ ریال زیان در «مرقام»

به گزارش واحد تحلیل و بررسی پول نیوز (تاپ)، شرکت «ایران ارقام» در دوره ۱۲ ماهه منتهی به شهریور ماه سال ۹۸ به صورت حسابرسی شده همانند دوره‌های اخیر، زیان ساخت و این بار با افزایش ۳۷ درصدی، به ازای هر سهم ۱۸۶ ریال زیان به ثبت رساند.

درآمد‌های علمیاتی این شرکت در مدت یاد شده ۱۱۷۸ میلیارد ریال بود که نسبت به سال مالی ۹۷ رشد اندک ۹ درصدی را نشان می‌دهد. این در حالی است که تمام شرکت‌ها از تورم موجود در سطح اقتصاد به نفع خود استفاده کردند و با رشد مطلوب درآمد‌ها همراه شدند. حال چرا در چنین شرایطی، در «مرقام» رشد درآمد‌ها بسیار نامحسوس است، جای سوال دارد!

از سوی دیگر، بهای تمام شده کاهش یافت و موجب شد حاشیه سود ناخالص به ۳۱ درصد افزایش یابد اما؛ هزینه‌های سرسام آور عملیاتی و غیرعملیاتی مجالی برای سودسازی نداد.

۲۲۶ میلیارد ریال هزینه‌های فروش، اداری و عمومی متحمل شده که غالبا مربوط به حقوق و دستمزد است و بابت تسعیر ارز زیان ۱۳۲ میلیارد ریالی متحمل شد.

هزینه‌های مالی و متفرقه نیز اندک سود عملیاتی ۱۲ میلیارد ریالی را نابود کردند و زیان خالص «مرقام» در سال مالی ۹۸ را به مبلغ ۹۳ میلیارد ریال رساند. «مرقام» توسعه شبکه خودپرداز مستقل ایران ارقام (IAD) و پروژه B رسید (حذف رسید کاغذی) را در برنامه‌های آتی خود جای داده است. به دلیل کسری نقدینگی ناشی از نوسانات نرخ ارز و سررسید بدهی‌های ارزی، ۲۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی در حساب‌های این شرکت مشاهده می‌شود.

شایان ذکر است که «مرقام» پیش بینی کرده است که در سال مالی ۹۹ معادل ۸۰۰ دستگاه خودپرداز ATM را به مبلغ ۱۸۸۸ میلیارد ریال به فروش برساند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.