پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
معاون هماهنگی امور اقتصادی استان تهران خبر داد:
کد خبر: ۳۲۲۷۸۷
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
0
پول نیوز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استان تهران توضیحاتی را درباره ذخیره‌سازی میوه شب عید استان ارائه کرد.

ذخیره‌سازی بیش از  ۷۰۰۰ تن میوه شب عید

به گزارش پول نیوز، محمد امامی امین در پایان جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت افزایش قیمت برخی کالا‌ها بود که مقرر شد این افزایش قیمت‌ها توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: این افزایش قیمت در حوزه حبوبات و آهن آلات بوده که البته آهن در بورس عرضه می‌شود و با توجه به اینکه در شش ماهه دوم سال مصرف کاهش پیدا می‌کند، افزایش قیمت آن توجیهی ندارد.

امامی امین ادامه داد: در مورد حبوبات نیز احتمالا افزایش صادرات علت افزایش قیمت بوده که مقرر شده این موضوع نیز مورد بررسی قرار گیرد و گزارشی در این مورد ارائه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان تهران با اشاره به اینکه گوشت دام سنگین در حال حاضر بین ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان خرید می‌شود و به این ترتیب گوشت قرمز دام سنگین حدود ۶۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود، گفت: در حال حاضر در شهرستان‌ها گوشت با همین قیمت عرضه می‌شود، اما واسطه‌ها و دلال‌ها اجازه کاهش حاشیه سود خود را نمی‌دهند لذا مقرر شد همین اقدامی که در شهرستان‌ها انجام شده در میادین میوه و تره‌بار تهران نیز آغاز شود تا شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز باشیم.

وی ادامه داد: در رابطه با میوه شب عید و ذخیره‌سازی آن نیز دستورالعملی از سوی ستاد تنظیم بازار کشور ابلاغ شده تا ۴۰۰۰ تن پرتقال و ۳۰۰۰ تن سیب برای استان تهران ذخیره‌سازی شود.

امامی امین تأکید کرد: در همین راستا سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران قراردادی با تعاون روستایی استان‌های تهران و مازندران منعقد کرده است. البته اشکالاتی به بخشنامه ستاد تنظیم بازار کشور وارد است چرا که با توجه به وفور میوه امسال شرایط بحرانی نخواهد شد و امیدواریم بازار با وضعیت موجود ادامه کار دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: