پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۷۸۴
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
0
پول نیوز - خرید و فروش سهام عدالت پیش از آنکه رسما آغاز شود، در فضای غیررسمی توسط برخی از افراد آغاز شده است. آگهی‌های خرید و فروش سهام عدالت حتی اموات نیز در روزهای اخیر بازار داغی پیدا کرده است.

به گزارش پول نیوز، ۱۵هزار سهام عدالت را یکجا می‌فروشد. اهل آذربایجان شرقی است و آگهی‌اش را روی سایت دیوار منتشر کرده است.

وقتی با او تماس می‌گیری می‌گوید که سهام عدالت بازنشستگان دولتی را می‌فروشد که تاریخ مرگشان از سال ۹۷ به بعد است و سود پارسال را نگرفته‌اند. می‌گوید ۱۰ هزار سهام را یکجا ۹ میلیون تومان می‌فروشد و اگر بخواهی سهام را خرد کنی و تعداد کمتری بخری به همان نسبت نرخ را بالا می‌برد و مثلا پنج هزار سهام را هفت میلیون تومان می‌فروشد.

برای انتقال سود سهام عدالت خودش راهنمایی‌تان می‌کند که به دفترخانه می‌روید و به شما به عنوان وکیل متوفی وکالت‌نامه قانونی داده می‌شود و بعد از آن می‌توانید شماره شبای بانکی خود را به سازمان خصوصی‌سازی بدهید و سودش را بگیرید.

دلال دیگری که ۱۴ سهام را ۳۲ میلیون تومان آگهی کرده است می‌گوید که سهام عدالت خارج رفته‌ها را می‌فروشد. طبق ادعای او، برای خرید سهام عدالت خارج‌رفته‌ها هم می‌توانید به دفترخانه بروید و به اسم وکیل قانونی مسافر وکالتنامه بگیرید و شماره شبا به سازمان خصوصی‌سازی بدهید.

در این میان سهام مددجویان کمیته امداد و بهزیستی دو تا ۲.۵ برابر سهام عدالت بقیه افراد نرخ خورده است. دلال‌هایی که سهام عدالت مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را معامله می‌کنند در آگهی‌شان نوشته‌اند که سود سهام آنها دو برابر است و به همین دلیل نرخ سهام‌شان بالاتر باید باشد. یک برگه سهام عدالت مددجویان بهزیستی دو تا سه میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره زمان آزادسازی سهام عدالت گفته است که حداکثر تا آبان ماه سال ۹۹ آزادسازی می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

آگهی‌های فروش شخصی سهام عدالت هم در سایت دیوار به وفور پیدا می‌شود. سه برگه سهام با نرخ ۱۰ میلیون تومان آگهی شده است و برخی برای یک برگه سهام قیمت‌هایی تا پنج میلیون تومان هم تعیین کرده‌اند.

آنها در پاسخ به اینکه تکلیف واریز سود سهام عدالت چه می‌شود؟ توضیح می‌دهند که خریدار را به بانک می‌برند و وکالت برداشت سود سهام عدالت را از حسابشان واگذار می‌کنند.

سازمان خصوصی‌سازی سامانه‌ای با عنوان https: //www.samanese.ir/ راه‌اندازی کرده است که تاکید دارد افراد فقط با این سامانه شماره شبای خود را برای سهام عدالت تغییر دهند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.