پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۲۷۳۱
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
0
پول نیوز - افزایش سرمایه گذاری شرکت های اروپایی در روسیه عامل مهمی برای افزایش کل سرمایه گذاری خارجی در روسیه است.

سرمایه گذاری خارجی در روسیه 70 درصد افزایش یافت

 

به گزارش پول نیوز، به نقل از راشاتودی، کریل دیمیتریف، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه، می‌گوید شرکت‌های اروپایی بیشتر از همیشه در روسیه سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به گفته او کشورهای اروپایی نقش مهمی در افزایش کل سرمایه‌گذاری خارجی در روسیه به عهده داشته‌اند.

دیمیتریف گفت: پیش بینی من در ابتدای سال 2019 ، افزایش سرمایه گذاری خارجی بیش از 50 درصد بود، بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان این پیش بینی را زیر سوال بردند، اما درصد این سرمایه گذاری در روسیه به حدود 70 درصد افزایش یافته است.


رئیس صندوق سرمایه‌گذاری ملی روسیه اشاره کرد که چنین رشد سرمایه‌گذاری خارجی به معنای این است که تحریم‌های اقتصادی ضدروسی غربی که در سال ۲۰۱۴ و به دنبال مناقشات اوکراین وضع شد، تأثیری که انتظار می‌رفت را نداشته‌اند.

او اضافه کرد: رهبران سیاسی اروپا نمی‌توانند جلوی شرکت‌های اروپایی برای انجام تجارت سودمند دوجانبه را بگیرند. تحریم‌های اقتصادی ابزاری تاریخ گذشته‌اند که با منطق توسعه اقتصاد جهانی در تناقض هستند. حتی با وجود این تحریم‌ها متوقف کردن جریان سرمایه‌گذاری جهانی غیرممکن است. با این همه کشورهای اتحادیه اروپا با از دست دادن سهم خود از بازار روسیه به واسطه این تحریم‌ها، ۲۴۰ میلیارد دلار ضرر کرده‌اند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: