پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۷۱۵
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
0
پول نیوز - عضو هیات علمی و معاون پژوهشگاه علوم انسانی معتقد است: در سایه توسعه و تمرکز در صعنت گردشگری در مناطق آزاد نباید نقش جامعه محلی و مردم منطقه را نادیده گرفت.
به گزارش پول نیوز، «افشین داور پناه» در نوزدهمین گردهمایی معاونین، مدیران و کارشناسان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی و سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی کشور در منطقه آزاد اروند به رویکردهای اوقات فراغت اشاره کرد و افزود: اوقات فراغت از دو رویکرد درون گرا و برون گرا تشکیل شده که اگر بر اساس یکی از این رویکردها به چالش ها نگاه کنیم تحلیل های متفاوتی نسبت به موضوعات خواهیم داشت.

داور پناه گفت: موضوعات فرهنگی در حوزه اوقات فراغت در مناطق آزاد مورد غفلت قرار گرفته است. پرداختن به این موضوع مفصل و عمومی است چرا که بسیاری از فعالیت ها در این بخش از عهده مدیران خارج و قابل برنامه ریزی نیست.

وی با تاکید بر اینکه مفهوم اوقات فراغت در کشور نیاز به بازنگری دارد افزود: اوقات فراغت و تفریحات فراغتی باید از عمومیت خارج شود. فراغت و تفریحات صرفا گردشگری نیست.

عضو هیات علمی و معاون پژوهشگاه علوم انسانی با اشاره به آسیب های گردشگری در مناطق آزاد گفت: باید از تجربیات دیگر مناطق آزاد متناسب با هر منطقه استفاده کرد و در شناسایی گروه های بومی در این مناطق توجه ویژه ای داشت.

داورپناه چهار محور اساسی در آنتروپولوژی اوقات فراغت را آتنوگرافی اوقات فراغت، اعتبار بین فرهنگی، اوقات فراغت و سازگاری و اوقات فراغت معرفی کرد و افزود: عدم شکل گیری هویت فراغتی و برندینگ در هر منطقه آزاد و مشارکت مردم بومی در برنامه ریزی اوقات فراغت از جمله مسائلی است که باید در مناطق آزاد بیشتر به آن توجه شود. 

گفتنی است؛ منطقه آزاد اروند، روزهای 10 و 11 دی ماه میزبان نوزدهمین گردهمایی معاونین، مدیران و کارشناسان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی و سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی کشور است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.