کد خبر: ۳۲۲۷۰
۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۳۷
0
رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران بر برگزاري هفتمين دور انتخابات اتاق ايران در فضايي همراه با همدلي و متانت تاكيد كرد و گفت: نوع كار اتاق فعاليتي اجتماعي است و بنابراين نفع شخصي در آن دنبال نمي شود.

ايرنا: محمد نهاونديان در نشست هيات نمايندگان اتاق ايران با بيان اينكه اتاق ايران در پي خدمت به جامعه است، افزود: فعالان اقتصادي خارج از اتاق مي توانند در پي كسب نفع شخصي باشند اما در اتاق بازرگاني منافع ملي را حاصل كنند.
رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران سپس عنوان كرد: اتاق بازرگاني كانون خدمت بي مزد به جامعه است.
هفتمين دوره انتخابات اتاق بازرگاني اسفندماه امسال برگزار مي شود، منتخبان براي يك مدت چهار سال از سوي طرفداران خود برگزيده مي شوند.

** توقف تحريم ها
نهاونديان همچنين با يادآوري ضرورت توقف تحريم ها عليه ايران، گفت: فرصت مذاكره در مورد مسائل هسته اي ايران را نبايد از دست داد زيرا تعامل سازنده با اقتصاد ايران به نفع همه دنيا خواهد بود و بنابراين كشورهاي طرف مذاكره نبايد اين فرصت را از دست بدهند.
وي ادامه داد: وقت آن رسيده تا دشمنان از تحريم هاي ناكام عليه ايران دست بردارند زيرا نمي توانند با اين اقدام خود اقتصاد كشور ما را فلج كنند.
رييس اتاق ايران تاكيد كرد: همكاري با ايران يك فرصت تاريخي است و دشمنان نبايد اين فرصت را از دست بدهند.

** هدفمندي و حمايت ازبخش توليد
هدفمندي يارانه ها موضوع ديگري بود كه رييس اتاق بازرگاني وصنايع و معادن ايران درباره رفع دغدعه هاي رواني و سياسي در اجراي اين قانون مطالبي بيان كرد و افزود: در تبصره يك ماده يك قانون هدفمندي يارانه ها نكاتي درباره قيمت هاي ترجيحي برق عنوان شده است.
وي با استناد به اين ماده قانوني افزود: براين اساس دولت مي تواند در قيمت برق، نوع، ميزان و زمان مصرف آن قيمتهاي ترجيحي اعمال كند.
نهاونديان ادامه داد: در ماده هشت قانون اتاق ايران دولت مكلف شده است 30 درصد خالص وجوه حاصل از اجراي قانون هدفمندي يارانه ها را به صورت كمك بلاعوض، وجوه اداره شده و سود تسهيلات به بخش توليد اختصاص دهد كه براين اساس، آئين نامه اجرايي اين ماده بايد ظرف سه ماه با پيشنهاد وزراي امور اقتصادي و دارايي، صنايع و معادن، جهاد كشاورزي، بازرگاني، نفت، نيرو، كشور، اتاق بازرگاني، اتاق تعاون و معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري تهيه شود.
به گفته رييس اتاق ايران، در اجراي قانون هدفمندي يارانه ها اتاق تمايل خود را به اجراي موفق اين قانون اعلام داشته و از سويي نظرات خود را نيز در هر مرحله اعلام كرده و اين روند را ادامه مي دهد.
نهاونديان تاكيد كرد: از ابتداي اجراي قانون هدفمندي يارانه ها، نظر اتاق بازرگاني پيگيري نگرش توليد محور بوده است.
وي سپس كاهش مصارف خانگي را مورد توجه قرار داد و گفت: اگر چنين هدفي در اين بخش محقق شود به طور قطع مي توان در كوتاه مدت به نتايج راضي كننده اي رسيد اما شرايط توليد متفاوت تر است.
رييس اتاق ايران افزود: در بخش توليد بايد دقت بيشتري كرد و براي هماهنگ شدن اين بخش با قانون هدفمندي يارانه ها بايد به آنها فرصت داد.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: