پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

در روزهای پایانی سال؛
کد خبر: ۳۲۲۶۸۴
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
0
پول نیوز - شاخص‌های مهم بورسی در جهان با ریزش بسته شدند.

بورس جهانی با سقوط بسته شد

 

به گزارش پول نیوز، به نقل از بلومبرگ، در حالی که به روزهای پایانی سال میلادی نزدیک می شویم تحلیلگران و تاجران همچنان به بهبود وضعیت اقتصادی جهان امیدوار باقی مانده اند. با امضا شدن فاز نخست توافق تجاری میان آمریکا و چین و از سوی دیگر بالا گرفتن اختلافات تجاری بین آمریکا و اروپا که مجددا شعله ور شده است. بورس های جهانی با ریزش روبرو شده است.

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۷۶ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۵۸۷.۰۷ واحد بسته شد. شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با ریزش۰.۹۱ درصدی در سطح ۵۹۸۲.۲۲ واحد بسته شد و شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۰.۶۶ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۲۴۹.۰۱ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۹۱ درصد پایین رفت و به ۹۶۱۲.۶۰ واحد رسید.


در وال استریت، همه شاخص‌ها نزولی بودند تا جایی که هر سه شاخص مهم بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" با ۰.۶۴ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۸ هزار و ۴۶۲.۱۴ واحد بسته شد. شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۵۸ درصد کاهش تا سطح ۳۲۲۱.۲۹ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی " نزدک کامپوزیت" با ریزش ۰.۶۷ درصدی در سطح ۸۹۴۶ واحدی بسته شد.


از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد کاملا مشابهی داشتند تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۷۶ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۶۵۶.۶۲ واحدی پایین رفت و شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با ریزش ۰.۴۶ درصدی به ۲۸ هزار و ۱۸۹.۷۵ واحد رسید.

در چین شاخص " شانگ‌های کامپوزیت " با صعود ۰.۰۹ درصدی در سطح ۴۰۸۵.۲۹ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۱.۷۷ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۶۶۸۴.۱۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.