پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
این شرکت در سال بعد دست به کار می شود:
کد خبر: ۳۲۲۶۶۲
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
0
پول نیوز - قطار تجدید ارزیابی دارایی ها به ایستگاه «شگامرن» رسید و در این گزارش خبر از راه اندازی خطوط تولید در سال 99 داده شد.

 

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، بحث معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به خانه آخر رسیده بود و مدت ها بود چشم ها به دستان دولت خیره شده بود تا امضای خود را پای این آیین نامه بنشاند.
روز گذشته دولت در جلسه کمیسیون اقتصادی خود، این آیین نامه را به تصویب رساند و از این پس تمام شرکت ها می توانند بدون دغدغه و پرداخت مالیات نسبت به تجدید ارزیابی دارایی های خود اقدام کنند.

در همین راستا، شرکت «مجتمع پترو صنعت گامرون» اعلام کرده در نظر دارد سرمایه اسمی 60 میلیارد ريالی را به 936 میلیارد ريال افزایش دهد.
این افزایش سرمایه 1460 درصدی، از محل مازاد تجدید ارزیابی زمین انجام خواهد گرفت. این شرکت فعال در حوزه محصولات شیمیایی نیز زمین را برای تجدید ارزیابی انتخاب کرده تا متحمل هزینه نشود. چرا که تجدید ارزیابی ماشین آلات و تجهیزات با رشد شدید هزینه استهلاک همراه است.

ارزش دفتری زمین 60 هزار متری «شگامرن» 24 میلیارد ريال ثبت شده بود که کارشناسان رسمی ارزش روز آن را 900 میلیارد ريال عنوان کرده اند.
«شگامرن» از ابتدای تأسیس تا به امروز تنها یک بار افزایش سرمایه داده و آن هم از محل مطالبات حال شده سهامداران بوده است.
این شرکت برآورد کرده در سال 99 برابر با 6000 تن فرمالین و 4000 تن هگزامین به فروش برساند و به درآمد عملیاتی 534 میلیارد ريالی دست یابد. در نهایت، شرکت از زیاندهی خارج خواهد شد و به سود خالص 30 میلیارد ريالی دست خواهد یافت.

1460 درصد تجدید ارزیابی در «شگامرن»

لازم به ذکر است که هنوز «شگامرن» وارد مدار تولید نشده است. بنابراین، سال 99، سال آغاز فعالیت این شرکت ذکر شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: