پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۶۴۱
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
0
پول نیوز - معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: هزینه ماهانه این سازمان ۱۰ هزار میلیارد تومان است که ۸۵ درصد آن از محل وصول حق بیمه‌ها تامین می‌شود.

تامین 85 درصد منابع تامین اجتماعی از محل وصول حق بیمه ها

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، مهرداد قریب در جلسه با روسای اتاق تعاون استان ها در محل اتاق تعاون ایران افزود: ۱۴ میلیون نفر بیمه شده اصلی و یک میلیون و ۵۰۰ هزار کارفرما در سراسر کشور تحت پوشش داریم. در مجموع ۴۳ میلیون نفر در کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستد که بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را دربرمی‌گیرد.

وی اظهار داشت: تامین اجتماعی یکی از این سازمان های بیمه گر اجتماعی در کشور است که یک نهاد عمومی و غیردولتی نیز محسوب می شود و باید درآمد و هزینه‌هایش را خود تامین‌کند.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به بودجه امسال ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان در بخش‌های مختلف هزینه کرده‌ایم که ۸۵ درصد آن از محل حق بیمه و مابقی از شرکت‌های وابسته تامین اجتماعی و بانک رفاه تامین شده است.

وی توضیح داد: برخی از رانندگان در تعاونی‌ها از مشکلات بیمه‌ای خود سخن گفتند که باید بگویم بر اساس قانون ۱۳.۵ درصد حق بیمه توسط راننده و مابقی از محل هدفمندی یارانه‌ها تامین شود.

قریب در پاسخ به درخواست برخی اتحادیه‌ها برای مشاغل سخت و زیان‌آورگفت: از مهرماه ۱۳۸۰ تا پایان ۱۳۹۷ یک میلیون نفر بازنشسته داشتیم که ۴۰۰ هزار نفر از آنها جزو مشاغل سخت و زیان‌آور بودند و این بار مالی سنگینی بر دوش کارفرما و سازمان تامین اجتماعی داشت.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۸۰۰ هزار نفر کارگر ساختمانی در کشور فعال هستند که باید هفت درصد حق بیمه را خودشان پرداخت کنند و ۱۵ درصد باقی‌مانده توسط شهرداری پرداخت شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.