پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خبر داد؛
کد خبر: ۳۲۲۶۱۷
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
0
پول نیوز - رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از کاهش کیفیت ساخت و سازها در کشور به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمان و افت کیفیت مسکن قشر متوسط خبر داد.

 

به گزارش پول نیوز، محمد شکرچی زاده در کنفرانس و نمایشگاه بین الملی صنعت ساخت با بیان این که به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی کیفیت ساخت مسکن برای اقشار متوسط کاهش یافته است، اظهار کرد: رکود اقتصادی باعث شده تا بخش خصوصی نتواند سرمایه خود را وارد حوزه ساخت و ساز کند.

وی با یادآوری این که کمبود بودجه عمرانی نیز باعث شده بخش دولتی نتواند پروژه های نیمه کاره را به اتمام برساند و هم اکنون صدها پروژه نیمه تمام عمرانی در کشور داریم، تصریح کرد: افزایش قیمت مصالح ساختمانی باعث شده تا میزان استفاده از مصالح غیر استاندارد در ساخت و سازها  افزایش یابد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان این که همچنان مصرف انرژی در ساختمان ها دو تا سه برابر میانگین جهانی است، افزود: چالش عدم مدیریت مصرف انرژی در کشور  منجر به تخریب سرمایه های ملی و توسعه پایدار و شکاف عدالت بین نسلی می شود.

علی شاهانی دبیر دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت در خصوص برگزاری این کنفرانس گفت: پیرو دستور رهبر معظم انقلاب ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و سند چشم انداز 20 ساله در این مراسم می‌توانیم ارتقا صنعت ساخت با هدف تثبیت ایران به عنوان اولین کشور صنعت ساخت در منطقه را به اجرا برسانیم.

وی تصریح کرد: به همین منظور تمامی دانشگاه‌های معتبر کشور از این کنفرانس استقبال کردند و به صورت کتبی از کنفرانس حمایت کردند همچنین بخش خصوصی از مدت‌ها پیش با ما ارتباط برقرار کرده و قسمتی از وظایف این کنفرانس در بخش خصوصی انجام می‌دهد، و امیدواریم کنفرانس دوم نیز فاخر  و در خور صنعت ساخت کشور باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.