پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
سخنگوی سازمان حفظ نباتات خبر داد؛
کد خبر: ۳۲۲۶۰۷
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
0
پول نیوز - سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: فاز اصلی مبارزه با ملخ‌های صحرایی احتمالا از اواخر دی ماه و اوایل بهمن ماه امسال با هجوم ملخ‌ها از عربستان و شاخ آفریقا آغاز می‌شود.

 

 

به گزارش پول نیوز، محمدرضا میر اظهار کرد: تا به امروز سطح مبارزه با ملخ‌های صحرایی در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به حدود سه هزار هکتار رسیده است.

وی افزود: بخش اعظم مبارزه بر علیه آفت در استان هرمزگان در منطقه سیریک و جاسک صورت گرفته است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه ملخ‌ها عموما از سمت هند و پاکستان به سمت عربستان در حرکتند، گفت: ما در استان‌های ذکر شده به مبارزه با این ملخ‌ها می‌پردازیم و در حال حاضر وضعیت به طور کامل تحت کنترل است.

میر در ادامه تاکید کرد: فاز اصلی مبارزه با ملخ‌ها احتمالا از اواخر دی ماه و اوایل بهمن امسال با هجوم ملخ‌های صحرایی از عربستان و شاخ آفریقا آغاز می‌شود.

وی در ادامه به جزئیات مبارزه با ملخ‌های صحرایی پرداخت و بیان کرد: همانند سال گذشته مبارزه سنگینی با ملخ‌های صحرایی که به صورت دسته جات متراکم وارد ایران می‌شوند خواهیم داشت.

به گفته سخنگوی سازمان حفظ نباتات ملخ‌های موجود در استان‌های جنوبی ملخ‌هایی هستند که در فاز قبلی از ایران به سمت هند و پاکستان مهاجرت کرده بودند و در حال بازگشت به خاستگاه اصلی خود هستند و بخشی هم در کشور ما تخلیه می‌شوند که در حال مبازه با آن‌ها هستیم.

میر گفت: فاز اصلی مبارزه زمانی است که ملخ‌ها ازشبه جزیره عربستان به سمت ایران در حال بازگشتند به طوری که سال گذشته از ۸ بهمن ماه هجوم ملخ‌ها آغاز و تا مرداد ماه امسال ادامه پیدا کرد که در کل ۷۶۰ هزار هکتار مبارزه با ملخ‌ها صورت گرفت.

وی افزود: امسال با توجه به پیش بینی ها، وضعیت آب و هوایی و بارش‌های کشور متاسفانه با حجم بالایی از این آفت در کشور رو به رو خواهیم بود و بر اساس پیش بینی‌های فائو فاز اصلی از دی و بهمن ماه آغاز می‌شود.

میر ادامه داد: ملخ‌ها به محض ورود برای تولیدمثل و زاد و ولد در زمین‌های مرتعی با رطوبت ۷ تا ۸ درصدی اقدام به تخم ریزی می‌کنند که در همان زمان باید نسبت به مبارزه و سمپاشی اقدام کرد.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات تاکید کرد: مدیریت این کار با سازمان حفظ نباتات است و، چون این آفت عمومی است وظیفه مبارزه آن با دولت است منتهی کمک‌های مردمی از قبیل اطلاع رسانی در خصوص ورود دسته جات ملخ‌ها به مدیریت جهاد کشاورزی منطقه می‌تواند کار مبارزه با این ملخ‌ها را تسهیل کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: