پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
این پتروشیمی در کانال صادرات؛
کد خبر: ۳۲۲۵۳۷
۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
0
پول نیوز - در حالی آذر ماه «شیراز» کم فروغ‌تر از آبان ماه بود اما؛ به طور کلی 3 ماهه پاییز پرباری داشت و خود را به اعداد و ارقام جدیدی نزدیک کرد و امید مجمعی پرسود را به سهامداران داد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «پتروشیمی شیراز» آذر ماه سال جاری را با تحقق 3 هزار و 361 میلیارد ريال درآمد عملیاتی به پایان رساند اما؛ این عملکرد از فروش آبان ماه پایین تر است.
مهمترین منبع درآمدزایی این پتروشیمی اوره صادراتی است که در این ماه 2 و 252 میلیارد ريال کسب درآمد کرد اما؛ نسبت به آبان ماه افت 27 درصدی را نشان می دهد. با وجود اینکه نرخ فروش اوره صادراتی آذر ماه نسبت به آبان ماه بالاتر بوده اما؛ کاهش مقدار فروش موجب افت درآمدها شد.
در اوره کشاورزی هم وضعیت به همین منوال است و در نهایت، درآمد نهمین ماه سال نسبت به ماه قبل از آن 21 درصد تنزل نشان می دهد.
در مجموع، 9 ماهه سال 98 «شیراز» با تحقق 28 هزار و 367 میلیارد ريال درآمد خاتمه یافت و رشد 58 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال 97 به نمایش گذاشت. درآمد اوره صادراتی در این مدت با رشد 38 درصدی همراه شد.

پاییز «شیراز» گرمتر از تابستان بود


به طور کلی می توان گفت که «شیراز» در 3 ماهه فصل پاییز عملکرد خوبی داشت؛ هر چند که افت قیمت اوره صادراتی به 190 دلار را شاهد بودیم اما؛ روند رو به رشد صادرات مانع افت فروش شرکت نشد.
این شرکت در فصل بهار 10 هزار میلیارد ريال فروش محقق کرد و تابستان 7 هزار میلیارد ريالی داشت. بنابراین، در 3 ماهه پاییز بیش از 11 هزار میلیارد ريال درآمد کسب کرد و با تداوم این روند، انتظار می رود در پایان سال مالی به درآمد 37 هزار میلیارد ريالی دست یابد.
به این ترتیب، پیش بینی می شود بیش از 2350 میلیارد ريال سود هر سهم «شیراز» در پایان سال 98 باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: