کد خبر: ۳۲۲۵۱
۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۰۸:۰۴
0
با این تصمیم به خودروهای شخصی در بهمن ماه 60 لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای اختصاص مي‌یابد، همچنین سهمیه بنزین آزاد این خودروها در دومین ماه فصل زمستان 500 لیتر در ماه تعیین شده است.
براساس جدیدترین تصمیم دولت، با تثبیت سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای (400 تومانی) خودروهای شخصی و عمومی در بهمن‌ماه، احتمال اختصاص سهمیه بنزین ویژه- حمایتی خودروها (نرخ 100 تومانی) منتفی شد.

خبرگزاری مهر در گزارشی نوشت: با ورود به دومین‌ماه از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای (400 تومانی) خودروهای عمومی و شخصی در دولت تعیین و نهایی شده است که در روزهای آینده به طور رسمی اعلام مي‌شود. در بهمن‌ماه سال‌جاری با توجه به اینکه مصرف بنزین روزانه کشور کاهش قابل توجهی نیافته است، احتمال اختصاص سهمیه بنزین ویژه- حمایتی خودروهای شخصی و عمومی (با نرخ 100 تومانی) منتفی به نظر مي‌رسد.به استناد آمارهای شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، متوسط مصرف بنزین کشور با کاهشی حدود سه میلیون لیتر به حدود 59 میلیون لیتر در روز رسیده است. در این میان، با تصمیم دولتمردان سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای (400 تومانی) و آزاد (700 تومانی) خودروهای شخصی و عمومی احتمالا در بهمن‌ماه سال‌جاری بدون تغییر مي‌ماند.

 با این تصمیم به خودروهای شخصی در بهمن ماه 60 لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای اختصاص مي‌یابد، همچنین سهمیه بنزین آزاد این خودروها در دومین ماه فصل زمستان 500 لیتر در ماه تعیین شده است.

فرید عامری، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه سهمیه بنزین بهمن‌ماه خودروهای شخصی و عمومی نهایی شده است، به خبرنگار مهر اعلام کرد: اما هنوز جزئیات این سهمیه‌ها به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام نشده است.
جزئیات سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای خودروها در بهمن‌ماه
بر اساس این گزارش، جزئیات سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای (400 تومانی) خودروهای شخصی، عمومی و غیر دولتی بنزینی و دوگانه سوز در بهمن ماه به شرح ذیل است:
سواری بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 60 لیتر، سهمیه روزانه 2 لیتر
سواری دو گانه ‌سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 60 لیتر، سهمیه روزانه: 2 لیتر
موتورسیکلت، سهمیه ماهانه فعلی: 25 لیتر، سهمیه روزانه: 83/0 لیتر
تاکسی بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 500 لیتر، سهمیه روزانه: 67/16 لیتر
تاکسی دوگانه‌سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر، سهمیه روزانه: 67/6 لیتر
تاکسی ال پی جی سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر، سهمیه روزانه: 67/6 لیتر
آژانس بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: ‌300 لیتر، سهمیه روزانه: 10 لیتر
آژانس ال پی جی سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر، سهمیه روزانه: 67/6 لیتر
آژانس دوگانه‌سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر؛ سهمیه روزانه: 67/6 لیتر
مسافربر شخصی بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی:300 لیتر، سهمیه روزانه: 10 لیتر
مسافربر شخصی دوگانه‌سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر، سهمیه روزانه: 67/6 لیتر
مسافربر شخصی ال پی جی سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر، سهمیه روزانه: 67/6 لیتر
خطی بین شهری بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 750 لیتر، سهمیه روزانه: 25 لیتر
خطی بین شهری دوگانه‌ سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 500 لیتر، سهمیه روزانه: 67/16 لیتر
خطی بین شهری ال پی جی سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 500 لیتر؛ سهمیه روزانه: 67/16 لیتر
آموزشگاه رانندگی بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی، 300 لیتر، سهمیه روزانه: 10 لیتر
آموزشگاه رانندگی دوگانه سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر، سهمیه روزانه : 67/6 لیتر
وانت نوع یک بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر، سهمیه روزانه: 67/6 لیتر
وانت نوع یک دوگانه‌سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 100 لیتر، سهمیه روزانه: 33/3 لیتر
وانت نوع دو بنزینی (نیسان)، سهمیه ماهانه فعلی: 400 لیتر ؛ سهمیه روزانه: 33/13 لیتر
وانت نوع دو دوگانه‌سوز (نیسان)، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر؛ سهمیه روزانه: 67/6 لیتر
کامیون و کامیونت بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 400 لیتر؛ سهمیه روزانه: 33/13 لیتر
کامیون و کامیونت دوگانه‌سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر؛ سهمیه روزانه: 67/6 لیتر
دستگاه‌های عمومی بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 100 لیتر؛ سهمیه روزانه: 33/3 لیتر
دستگاه‌های عمومی دوگانه‌سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 100 لیتر؛ سهمیه روزانه: 33/3 لیتر
آمبولانس بنزینی، سهمیه‌ ماهانه فعلی: 750 لیتر، سهمیه روزانه 25 لیتر
براساس ابلاغیه جدید دولت از 28 آذر ماه سال‌جاری قیمت بنزین معمولی یارانه‌ای 100 تومان، بنزین سوپر یارانه‌ای 150 تومان، بنزین معمولی نیمه یارانه‌ای 400 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه‌ای 500 تومان و قیمت بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر آزاد 800 تومان تعیین و اجرایی شده است.

رویانیان: سهمیه خودروهای گازوئیلی شارژ می‌شود
در همین حال رییس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور از شارژ سهمیه گازوئیل خودروها طی چند روز آینده خبر داد و گفت: چند روز آینده سهمیه خودروهای گازوئیلی و شاید هم سهمیه ماه‌های بهمن و اسفند در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود. به گزارش خبرگزاری برنا، محمد رویانیان افزود: تامین سوخت مورد نیاز شرکت‌ها، پیمانکاران و معادن کشور هم در دستور ستاد حمل‌ونقل و سوخت کشور قرار گرفته است که به زودی سهمیه‌ها مشخص خواهد شد. رویانیان با اشاره به کاهش قابل توجه قاچاق سوخت از کشور، ورود سوخت قاچاق از کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس به کشور را تایید کرد و گفت: مسوولیت برخورد با اینگونه موارد، با ما نیست و کشور‌هاي مبدا باید با این قضیه برخورد کنند.

توضيحات سخنگوي اقتصادي دولت
سخنگوی اقتصادی دولت ضمن اعلام خبر ادامه سهمیه‌بندی گازوئیل در بخش حمل‌و‌نقل، از موافقت دولت با درخواست برخی تولیدکنندگان برای تخصیص سوخت به صورت اعتباری به آنها خبر داد. سید شمس‌الدین حسینی در حاشیه مراسم نکوداشت 127 سالگی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با بیان این که امروز در بسته حمایت از بخش حمل‌و‌نقل، سهمیه‌بندی‌هایی برای بخش‌های حمل‌و‌نقل دیده شده است، تصریح کرد: در حال حاضر اکثر سهمیه‌های اختصاصی در خدمت حمل‌و‌نقل و تولید است؛

 ضمن اینکه قصد داریم کارت‌های هوشمند و ناوبری را نیز تقویت کنیم. وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین با بیان این که در بخش سوخت‌های فسیلی اثرات مثبت اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به خوبی قابل مشاهده است و باید به صراحت اعلام کرد که بخش اقتصادی فعالان اقتصاد و بنگاه‌های کشور در اجرای قانون هوشیارانه عمل کردند، افزود: این بخش‌ها موفق شدند هزینه‌ها را به میزان قابل توجهی مدیریت کنند و مانع از جهش قیمتی شوند؛

ضمن اینکه امروز خانوارهای ایرانی و صنعتگران به دنبال راهکارهای مناسبی برای بهینه سازی و استفاده صحیح از منابع سوختی هستند.او در عین حال افول پدیده خانمان سوز قاچاق سوخت را از جمله دیگر دستاوردهای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها عنوان کرد و گفت: سرمایه ای که بیهوده از کشور خارج می‌شد، هم‌اکنون به شدت کاهش یافته است و این موضوع در حوزه قاچاق سایر کالاها نیز مشاهده می‌شود. حسینی ادامه داد: بسته‌های حمایتی در اجرای قانون باز شده و اگر حمل‌و‌نقلی‌ها را دست‌اندرکار اقتصاد بدانیم، مشاهده خواهد شد که بنگاه‌ها در حمل‌و‌نقل خودروهای مسافری یا باری نیاز به سرمایه در گردش و سرمایه‌های ثابت دارند که در قالب وام قرض‌الحسنه سرمایه ثابت برای آنها تامین شده است.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: